Ana Sayfa Dünya BÜYÜKŞEHİR GENÇLİĞE VE SPORA YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR GENÇLİĞE VE SPORA YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR

Gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak spor kültürünü oluşturmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, gençler için yapmış olduğu dev projelerin yanı sıra 17 branşta hizmet verdiği kurslara vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor .

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2015 Cuma 09:26
BÜYÜKŞEHİR GENÇLİĞE VE SPORA YATIRIM YAPMAYA  DEVAM EDİYOR

Gençlerin vakitlerini spor yaparak değerlendirmelerinin yanı sıra yetenekli sporcuların keşfedilip, geleceğin yıldız adayları haline getirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, 5 spor salonu, 3 gençlik merkezi ve 2 spor tesisiyle birlikte 17 branşta kurs veriyor.

 Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 234 sporcu adayına vermiş olduğu  Güreş, Judo, Taekvando, Karate, Muay Thai, Basketbol, Voleybol, Kort Tenisi, Masa Tenisi, Hentbool, Atletizm, Yüzme, Fitness, Badminton ve Futbol kurslarıyla Çocuk ve gençlerin boş vakitlerini verimli kullanmalarına imkan sağlıyor.

 Gençlerin ilgi duydukları spor dallarına yönlendirmek, zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve Şanlıurfa'da spor kültürü oluşturmak amacıyla sosyal belediyecilik ilkesiyle çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Spora ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen tüm vatandaşlara ücretsiz bir şekilde kurs veriyor.

 Bütün gençleri spor kurslarına davet eden genç kursiyerlerden Cumali Ceylan, " Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu spor kurslarından 3 yıldır faydalanıyorum. Kendi branşımda dereceye girdim. Kötü alışkanlıklar kazanmak yerine zamanımı olumlu bir şekilde spor yaparak geçiriyorum. Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. Bütün gençleri buradaki kurslardan faydalanmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu

 

Öte yandan Büyükşehir Belediyesinin kurslarından yararlanmak isteyen gençler Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık