Ana Sayfa Dünya BÜYÜKŞEHİR İLÇELERE HİZMET GÖTÜRMEYE DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR İLÇELERE HİZMET GÖTÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Şanlıurfa merkez ve tüm ilçelerde çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesi'nin Siverek'te yapmış olduğu hizmetler vatandaşların takdirini kazanıyor.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2015 Cuma 09:17
BÜYÜKŞEHİR İLÇELERE HİZMET GÖTÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Siverek’te yürütülen alt ve üst yapı çalışmaları kapsamında beton parke, sıcak asfalt, beton yol, stabilize çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdüren Büyükşehir ekipleri, üst örtü çalışmasını başlattığı tarihi çarşıda çalışmalar sona gelindi.

 Şeytan Küçesi (Kemaliye Çarşısı) olarak bilinen Tarihi Çarşılar Bölgesi’nde görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla çarşıda meydan düzenleme ve üst yapı çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 500 metrekare ahşap kaplama, ısı yalıtımı, 141 dükkanın dış cephe giydirmesi ve bin 500 metrekare zemin üstü örtü çalışmasında sona geldi.

 Çarşının eski halinin içler acısı olduğunu ifade eden esnaflar “Yağmur yağdığında bütün pis sular dükkanlarımıza akıyordu. Yazın ise güneşten korunmak için bezler asıyorduk. Görüntü oldukça kötüydü. Çarşımızın üst örtüsünün yapılmasında emeği geçen Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Av. Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyoruz” dediler.

 MAHALLELER YENİ YOLLARA KAVUŞUYOR

 Siverek ilçe merkezi ve kırsal mahallerde çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Siverek Kırsalında beton parke çalışmalarına devam ederken Ayvanat Mahallesi ile Şirinkuyu Mahallesini birbirine bağlayan 25 metrelik yolda parke döşeme işini sürdürüyor.

 Geçtiğimiz günlerde Siverek’te birçok mahallede sıcak asfalt çalışması yürüten Büyükşehir Belediyesi’ne Siverekliler yaptığı hizmetlerden dolayı memnuniyet duyduklarını kaydettiler.

Dicle,Bağlar,Fırat ve Yenişehir mahallelerinde tamamlanan beton parke çalışmaları da Siverek halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık