Ana Sayfa Urfa Haberleri BÜYÜKŞEHİR ZABITA’DAN OKUL KANTİNLERİNE DENETİM

BÜYÜKŞEHİR ZABITA’DAN OKUL KANTİNLERİNE DENETİM

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri kent merkezinde okul kantinlerini denetledi.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2016 Pazartesi 06:09
BÜYÜKŞEHİR ZABITA’DAN OKUL KANTİNLERİNE DENETİM

Yapılan denetimlerde 3 kantinde bulduğu bozuk gıda maddesine el koyan  zabıta ekipleri,3 kantinin de  işletmecisi hakkında yasal işlem başlattı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı 2015-2016 eğitim öğretim yılı ikinci dönemine başlamasıyla birlikte okul kantinlerinde periyodik olarak denetim başlattı.

Şanlıurfa’nın merkez Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü İlçelerinde başlatılan denetimlerde Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Zabıta Merkez Amirlikleri sorumluluk bölgelerinde bulunan İlk ve Orta dereceli okulların çevresi ile kantinlerini denetliyor.

Bazı bölgelerde merkez ilçe Belediye zabıta ekiplerinin de katıldığı denetimlerde okulların çevresinde seyyar satıcıların gelişi güzel satış yapmalarına izin verilmiyor.

Denetimlerde okul kantinlerinde hijyenik kurallara uyulup uyulmadığı ve satılan gıdalar kontrol ediliyor. Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri yaptıkları denetimlerde 3 okulun kantininde bulduğu bozuk gıda maddesine el koydu. İşlettiği kantinde bozuk gıda maddesi bulunduran 3 kantincinin de hakkında yasal işlem yaptı.

Zabıta Daire Başkanlığının Şanlıurfa merkezinde okul kantinlerine yönelik denetimlerini sık sık sürdürüleceği bildirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık