Ana Sayfa Urfa Haberleri BÜYÜKŞEHİRDEN DIŞ CEPHE ÇALIŞMASI

BÜYÜKŞEHİRDEN DIŞ CEPHE ÇALIŞMASI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kent Merkezine estetik bir görünüm kazandırmak için Pilot bölge olarak seçtiği Tekel Caddesinde binaların dış cephe sağlıklaştırma çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2015 Perşembe 15:47
BÜYÜKŞEHİRDEN DIŞ CEPHE ÇALIŞMASI

Kentin en işlek caddelerinden biri olan Tekel Caddesi'nin, Rabia ve Topçu Meydanı'na bakan binaların dış cephesinde yapılan Yalıtım sistemi ve boyama gibi sağlıklaştırma çalışmaları vatandaşlar tarafınca beğeniyle karşılanıyor.

Binaların eskimiş boyaları yenilenerek düzensizce takılmış klimalar kafes içersine alınıyor. Bina girişlerinde farklı olan iş yeri kepenkleri tek sistem haline getirilerek bina ve işyerlerinde estetik bir görünüm kazanılıyor.

Bölgede 13 Yıldır esnaflık yapan Ahmet Değirmencioğlu, yapılan ücretsiz uygulamadan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek şunları kaydetti.

"Büyükşehir Belediyesi, iş yerimin kepenklerini ve tentelerini ücretsiz bir şekilde yaptı. Bölge esnafı adına teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmaların devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

30 yıla aşkın süredir bölgede oturan ve Mimarsinan Mahalle Muhtarı olan İsmail Dağbaşı Büyükşehir Belediyesi tarafından Tekel Caddesinde güzel bir çalışma yapıldığını söyleyerek, "Mahallenin görünümü ve estetiğini güzelleştiren bir çalışma oldu. Bütün masrafını Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı. Geçtiğimiz gün ilgili Daire Başkanımız Seyfettin Gencer ile çalışmaları inceleyerek eksikler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Emeği geçen herkese Başta Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'e teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak kentin görünüme katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Seyfettin Gencer, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağına belirtti.

Çalışmalar kapsamında pilot bölge olarak vatandaşların yoğunlukta kullandıkları Tekel caddesinde başladığını söyleyen Gencer, sözlerine şöyle devam etti.

"Bölgede eskimiş binaların dış cephe sağlıklaştırma çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. Bütün etkinliklerde kullanılan ve vatandaşların yoğunlukla kullandığı alanda oluşan kötü görüntüyü düzeltme amacıyla başlattık. İlerleyen günlerde tamamlayacağımız bu çalışmayla bölgeye farklı bir imaj kazandırıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileyerek, Bina sakinlerinden ve esnaftan uygunsuz klima ve boyama işlerinin yapılmamasını önemle rica ediyoruz" dedi

Öte yandan İlerleyen günlerde çalışmaların farklı bölgelerde yapılması için projelendirme çalışmaları sürdürüyor.

YORUMLAR
  • yorum2015-08-29 12:02:21fuat demeir

    Büyükşehir çalışıyor ya, al sana icraat, sen kimin parasını kime peşkeş çekiyosun, o boyadığın iş yerleri veya evlerin fiyataı ne kadar acaba, mal sahipleri kendisi boyasa daha iyi olmazmı, Fakıbaba efendi de bi ara başlamıştı eyyübüye civarında böyle bi sevdaya,milletin parasına yazık,nasıl vereceksiniz öldükten sonra bunların hesabını,

  • yorum2015-08-28 10:36:25Yenişehirli

    Belediye kendilerine yakın eş dosta ait binaların cephesine yalıtım ve boya yapıyor kimin parası ile yapıyor bunu. Bunu hesabını nasıl vereceksiniz ulan.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star