Ana Sayfa Urfa Haberleri BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim döneminde ilimize kazandırılan yeni okullarda 4 Bin öğrenciye kırtasiye yardımı yaptı.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2014 Salı 12:45
BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI

Daha önce de eğitime destek amacıyla; İlimize gelen üniversite öğrencilerine rehberlik eden ve öğrencilerin çamurdan, tozdan kurtulması için eğitim yuvalarına giden okul yollarını asfaltlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bu kez 4 bin öğrenciye çantalarıyla birlikte kırtasiye yardımı yaptı.

Maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için hazırlanan kırtasiye yardımlarını çantalarıyla birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Süleymaniye Mahallesinde bulunan İbni Sina İlkokulunda dağıttı.

Öğrencilere malzeme dağıtımı öncesi İbni Sina İlkokulunda düzenlenen 2014 – 2015 eğitim öğretim yılı açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç burada bir konuşma yaptı.

Eğitime Büyük Yatırımlar Yapıyoruz

Başkan Güvenç, eğitime büyük yatırımlar yaptıklarını dile getirerek; “İnşallah huzur içerisinde, sıkıntısız şekilde bir eğitim ve öğretim sezonunu da başarıyla tamamlayacağız. Türkiye olarak, Şanlıurfa olarak bu eğitim ve öğretim yılı sezonuna hazırız. Anne babalara teşekkür ediyorum. Bu sıcakta; ilk günden gösterdiğiniz ilgiden dolayı sizlere tebriklerimi sunuyorum. İnşallah eğitim ve öğretim sezonunda çocuklarımızı yalnız bırakmayacaksınız ve onların okulunu aksatmamalarını sağlayacaksınız” dedi.

Çocukların, Türkiye’nin geleceği olduğunu vurgulayan Celalettin Güvenç, “Çocuklarımız geleceğimizdir. Çocuklarımız bize emanet edilen birer fidandır. Her türlü fedakârlığı yaparak bu sezonu tamamlayacağız. Türkiye, artık eğitimin ve öğretimin öneminin farkındadır. Hamd olsun eğitime çok büyük yatırımlar yapıyoruz. 2011’den bu yana 400’ün üzerinde okul inşaatı başlatmanın ve bu yılda 160’ın üzerinde okulu hizmete açmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“Çocuklarımız çamura mahkûm olmayacaklar”

Büyükşehir Belediyesi olarak çocukların çamurlu yollardan okula gitmelerini önleme konusunda kararlı olduklarının altını çizerek, “İl Merkezimizde 33 tane okul tespit ettik. Şu anda bunlardan 28’inin üzerinde okulun girişlerini tertemiz asfalt yaptık. Çocuklarımız çamura mahkûm olmayacaklar. Bunun mücadelesini veriyoruz ve tamamlayacağız İnşallah. Sevgili gençler sizleri çok seviyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz, Türkiye’nin zenginliğisiniz. Sizler barışçı, hoşgörülü, sevgiyle büyüyen gençler olacakısınız. Sizler çok daha büyük, çok daha güçlü, çok daha refah seviyesi yüksek, çok daha barışçıl ve kardeşlik içinde yaşayan büyük bir ülkenin çocukları olacaksınız. Hepinizi kucaklıyoruz. Yeni eğitim ve öğretim sezonunuz hepinize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

İbni Sina İlkokulu’nda 2014-2015 eğitim öğretim yılının açılış törenine katılan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar da birer konuşma yaptı.

Açılış Konuşmasını yapan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, “Bu sene 2014-2015 sezonuna Milli Eğitim olarak çok daha güçlü giriyoruz.166 tane yeni okul yapıldı ve tefriş edildi. Bu ders ziliyle beraber hizmete giriyor. Bununla kalmayarak; daha yapımı devam eden 38 tane okulumuz var. Bir kaç ay içinde bitecek. İhalesi yapılacak olan 55-60 tane okulumuz var. Bu sene sonuna kadar onların da ihalesi bitmiş olacak ve inşaatına başlanacak.” dedi.

Açılış konuşmasında söz alan Milletvekili Mahmut Kaçar, “Türkiye’de, özellikle de Şanlıurfa’da 2002 yılında toplam 4700 dersliğimiz varken, bugün Allah’a hamd olsun yalnız bir yıl içerisinde Şanlıurfa’da hizmete aldığımız derslik sayısı 4900’dür.” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star