Ana Sayfa Urfa Haberleri Çadır Kent Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı

Çadır Kent Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı

Şanlıurfa'nın Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde eğitim ve öğretime başlayacak yaklaşık 8 bin Suriyeli öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldı.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2013 Çarşamba 04:13
Çadır Kent Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı

Ülkelerinde yaşanan iç karışıklıktan dolayı Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde barınan yaklaşık 30 bin mültecinin, eğitim ve öğretime başlayacak çocuklarına kırtasiye yardımı yapıldı.

Suriyeli mülteci öğrencilerine yapılan kırtasiye yardımından dolayı Türkiye'ye teşekkür eden Eğitim Alanı Sorunlusu Suriyeli Öğretmen Tamir, şunları söyledi:

"Eğitim ve öğretime başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Çocuklarımıza birer adet küçük ve büyük defter, kalem, silgi dağıttılar. Önümüzdeki günlerde kitaplarımızda gelecek. Bu yardım ve desteklerinden dolayı Türk hükümetine ve Süleyman ŞahKonaklama Tesisleri yöneticilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Bu yıl eğitimimiz inşallah geçen yıl gibi güzel geçer."

Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde 8 bin sığınmacı öğrenciye kırtasiye yardımında bulunulduğunu belirten İlçe Kaymakamı Eyüp Fırat ise şu açıklamayı yaptı:

"Çadır kentimizde eğitim ve öğretime devam edecek olan yaklaşık 8 bin öğrencimize kırtasiye yardımında bulunduk. Misafir öğrencilerimize kırtasiye yardımı yanı sıra müfredatlarına uygun eğitim yapabilmeleri için diğer araç ve gereçlerini de temin edeceğiz. Onlarda bizim evlatlarımız ve bizim çocuklarımız. Eğitim ve öğretimde onların en doğal hakkı. Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak bu konuda üzerimize düşen neyse onu yapmaya çalışacağız."

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık