Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇADIR KENT SAKİNLERİ TEMİZLİK KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLİYOR

ÇADIR KENT SAKİNLERİ TEMİZLİK KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde yaşayan Suriyeliler, temizlik konusunda bilinçlendiriliyor.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2014 Perşembe 04:34
ÇADIR KENT SAKİNLERİ TEMİZLİK KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Süleyman Şah Konaklama Tesisleri yönetimi tarafından başlatılan temizlik bilinçlendirme çalışması, Kadın Meclisi üyeleri tarafından yürütülüyor. Kadın Meclisi üyeleri, her çadırı ziyaret ederek temizlik konusunda mültecilere detaylı bilgi vermeye çalışıyor. Aileler, yemek öncesi ve sonrası el yıkama, çocukların temiz tutulması için sık sık banyo yaptırılması, çevre temizliği, çöp kutularını kullanma alışkanlığı, temizlik konusunda duyarsız olan kişileri uyarma ve bu konuda duyarlı olma noktasında bilgilendiriliyor.

Çadır kentte yapılan çalışmayla ilgili açıklama yapan Kadın Meclisi Üyesi Emel Hamid, şunları söyledi:

"Bu konuda bizlere yardımcı olan çadır kent yönetimine teşekkür ederiz. Bizler çadır kentte yaşayan Suriyeli kardeşlerimizi temizlik konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Çadır kentteki aileleri ziyaret ederek temizlik konusunda duyarlı olmalarını istiyoruz. Bu amaçla temizlik konusunda el broşürleri dağıtarak bilgilendiriyoruz. Temizlik çok önemli bir konudur. Başta bedensel temizlik olmak üzere çevre temizliği ve hijyenik bir ortam oluşturmak için çaba sarf ediyoruz. Burası bizim evimiz ve herkes evini temiz tutmalı. Bu çalışmayla gayemiz temizliğin öğrenilmesidir."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık