Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇADIR KENTTE 8 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

ÇADIR KENTTE 8 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

Suriyeli sığınmacıların barındığı Akçakale Süleyman Şah Konaklama tesislerinde sekiz bin öğrenci eğitim ve öğretim görüyor.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2015 Çarşamba 11:18
ÇADIR KENTTE 8 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

Suriye’de yaşanan iç savaş dolayısıyla ülkelerinden gelerek Akçakale Süleyman Şah Konaklama tesislerinde barınan Suriyeli öğrenciler için kamp içerisinde eğitim alanı kurulmuş ve Suriye müfredatına uygun olarak eğitim ve öğretim dört yıldır kesintisiz olarak sürdürülüyordu. Bu yılda 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Suriye müfredatına göre 8 bin öğrenci eğitim ve öğretim görecek. Öğrenciler, başlayan yeni eğitim ve öğretim sezonunda 30 kişilik sınıflarda eğitim alıyor


Suriyeli öğrenciler, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılına başlamanın sevincini yaşarken,öğretmenlerde öğrencilerle buluşmanın heyecanını yaşadı.


2015-2016 eğitim ve öğretim yılının başladığını,çocukların eğitim ve öğretimden uzak kalmadığını ifade ederek,Türk devletine ve çadır kent yönetimine teşekkür eden Suriyeli Eğitim Alanı Müdürü Tamer el Ahmet, "Öncelikle eğitim ve öğretimin başlamasından dolayı çok sevinçliyiz.Çocuklarımız eğitim ve öğretimlerine devam etmektedirler.Bu çocuklarımız için son derece önemli bir değerdir.Bu sıkıntılı günler geride kalacak. Bu güzel günlere hazırlıklı gitmek çok önemli, çocuklarınızın eğitim ve öğretimden geri kalmaması devam etmesi gerekir. İnşallah Suriye’de bu savaş bitikten sonra çok önemli gelişmeler olacak. Çocukların Türkçe öğrenmiş olmaları bizleri fevkalade memnun etmiştir. Şuanda 8 bin çocuğumuzun eğitim ve öğretimini üstlenmiş durumdayız. Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.Türk halkına ve çadır kent yönetimine teşekkür ederim” dedi.


Edinilen bilgiye göre; Akçakale Süleyman Şah konaklama tesisleri eğitim alanında 900 anaokulu öğrencisi,1-4 yaş gurubu 4 bin 210 öğrenci,5-9 yaş gurubu 3 bin 50 öğrenci, 10-11-12 yaş gurubunda ise 540 öğrenci olmak üzere toplam 8 bin 700 Suriyeli öğrenciye 270 Suriyeli gönüllü öğretmenlik yapıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık