Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇADIRCI AVUKATLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

ÇADIRCI AVUKATLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip ÇADIRCI 5 Nisan AVUKATLAR GÜNÜNÜ kutladı.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2014 Cumartesi 06:26
ÇADIRCI AVUKATLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Çadırcı mesajında;1958 yılından bu yana her 5 Nisan günü, Avukatlar Günü olarak kutlanmaktadır. Avukatlık mesleği, yargının çok önemli bir unsurudur. Avukatlar, üstlendikleri görevle vatandaşların savunma hakkını adil bir şekilde kullanmalarını sağlayarak yargı bağımsızlığının güvencesidirler.

Avukatlar, insanların en zor dönemlerinde ihtiyaç duydukları savunma hakkının temsilcileridir. Toplumda; hukuka, eşitliğe ve adalete duyulan güvenin en yüksek düzeyde olmasında ve özgürlüklerin hukuk önünde adaletli bir şekilde kullanılmasında avukatlık mesleğinin önemli bir yeri vardır. Vatandaşlarımızı sahip olduğu haklar konusunda bilgilendiren, hakların korunmasında onlara yardımcı olan avukatlarımız, hukuksal ilişkilerin yürütülmesi ve yargılamada savunmayı temsil ederek önemli görevler üstlenmektedir.

Hukukun üstünlüğünün sağlanması ve kamu vicdanının razı olacağı şekilde adaletin tecelli etmesi yönünde gayret gösteren tüm avukatlarımızın, Avukatlar Günü’nü kutluyor ve meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık