Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇADIRCI ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI

ÇADIRCI ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI

Merkezi Ankara’da bulunan Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip ÇADIRCI 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2014 Pazartesi 16:00
ÇADIRCI ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI

Çadırcı mesajında;18 Mart 1915,tarihimizde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan tarihimizin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir.

Bu zafer, insanlık aleminin şahitliğinde,Aziz milletimizin varlığına ve yaşama hakkına el uzatanlara karşı abideleşen ruhu olup, şeref ve milli onur savunmasının zirve halidir.

Çanakkale de şahlanan ruh, milletimizin mayasını oluşturan iman ve kardeşlik ruhudur.

Vatanın, namusun, dinin, bayrağın, kısaca bizi biz yapan değerleri feda etmemek için toprağa düşen şehitlerimiz için, Yüce Allah “Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanmayın. Bilakis onlar diridirler”  buyurmuştur. Onlar hala bizimledir. Bizler de onlarlayız.

Mehmetçiklerimiz "Çanakkale geçilmez" nidasıyla tarihe yeni bir yön tayinetmişlerdir.Bu mukaddes toprakları bize emanet eden şehitlerimiz, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları bize vatan kılmışlardır.

Sevinç ve coşkuyla kutladığımız Çanakkale Zaferi'nin 99. yıldönümünde, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet, özlem ve şükranlaanmaktayız,dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık