Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇADIRCI; ŞANLIURFA’YA KÜLTÜR-SANAT SOKAĞI YAPILMALIDIR

ÇADIRCI; ŞANLIURFA’YA KÜLTÜR-SANAT SOKAĞI YAPILMALIDIR

Yaptığı faaliyetlerle Türkiye’de örnek alınmaya başlanan Şanlıurfa Platformu’nun başkanı habip Çadırcı; Şanlıurfa’ya her türlü kültür ve sanat etkinliklerinin yapıldığı, vatandaşların oturup dinlendiği bir kültür-sanat sokağı yapılmalıdır, dedi.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2013 Pazartesi 07:55
ÇADIRCI; ŞANLIURFA’YA KÜLTÜR-SANAT SOKAĞI YAPILMALIDIR

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Çadırcı; dünyanın birçok ülkesindeki şehirlerde ve Türkiye’de birçok ilde kültür sokakları vardır. Bizde bugüne kadar olmaması büyük bir eksikliktir. İlgili ve yetkilileri bu konuda adım atmaya çağırıyorum.

Ayrıca korunması gerekli sokakları sağlıklaştırmak gereklidir. Korunması gerekli sokak sağlıklaştırma projeleri 2863 ve 3386 sayılı kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanunu, yönetmelikleri ve yüksek kurul ilke kararları ile koruma kurulu kararları ve ilgili tüm mevzuata uygun olarak hazırlanabilir. Bu konuda çalışmalar yapıldığını biliyorum. Bu çalışmaların biran önce sonuçlanmasını bekliyoruz.

Şanlıurfa Platformu olarak bize düşen Şanlıurfa için projeler üretmek, ilgililere yeni fikir ve önerilerde bulunmak, Şanlıurfa’yı tanıtmak için etkinlikler yapmaktır, dedi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık