Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Çadırda Yaşam Mücadelesi Veriyor.

Çadırda Yaşam Mücadelesi Veriyor.

Adana'da doğuştan iki kalçası da çıkık olduğu 2.5 yaşında fark edilen 3.5 yaşındaki Halil Balık, çadırda yaşam mücadelesi veriyor.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2011 Salı 19:47
Çadırda Yaşam Mücadelesi Veriyor.
Adana'da doğuştan iki kalçası da çıkık olduğu 2.5 yaşında fark edilen 3.5 yaşındaki Halil Balık, şimdi göğsünden aşağısında alçıyla çadırda yaşam mücadelesi veriyor.
Şanlıurfa'da 8 yıl önce başlık parası vererek Ayşe (30) ile evlenen Abdurrahman Balık (30) elindeki bütün parayı başlık parası olarak ödediği için ev bile kiralayamadı. Şanlıurfa'dan bir iş umuduyla Adana'ya gelen Balık ailesi burada çadırda yaşamaya başladı. Baba Balık, hamallık yaparak ailesini geçindirmeye çalıştı. Bu arada ailenin arka arkaya 4 tane çocuğu dünyaya geldi. Bunların en küçüğü olan Halil Balık, dünyaya geldikten sonra yaşına değmesine rağmen bir türlü yürümedi. Ancak aile bugün yürür,
yarın yürür diye maddi durumu iyi olmadığını düşünüp çok para isterler diye hastaneye götürmedi. Halil bu arada 2.5 yaşına geldi ama hala yürüyemiyordu. En sonunda aile Yeşilkart çıkartarak Halil'i hastaneye götürmeye karar verdi. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne götürülen Halil'in doğuştan iki kalçasının da çıkık olduğu ortaya çıktı. Doktorlar aileye Halil'in bebekken getirilmesi durumunda kalça çıkığının giderilebilineceğinin ancak şimdi bir dizi ameliyatların gerektiğini söyledi.
Halil hastaneye yatırılarak bir kalçası ameliyat edildi. Daha sonra vücudunun göğsünden alt tarafı alçıya alındı. Halil artık yaşamına annesinin kucağında alçıyla devam ediyor. Sürekli annesi Ayşe Balık'ın kucağında duran Halil, diğer kalçasından da ameliyat olup koşup oynayacağı günleri bekliyor. 

"BU PİS ORTAMDA OĞLUM İYİLEŞMEZ"
Baba Abdurrahman Balık, hamallık yaptığı için çadırda yaşadıklarını ameliyat edildikten sonra çocuğunun hemen hastaneden taburcu edilerek gönderildiğini belirterek, "Biz çadırda yaşadığımız için burası çok temiz değil. Oğlum bu ortamda iyileşemez. Ameliyat yeri mikrop kapar. Ben doktorlara çadırda yaşadığımı söyledim ancak beni en fazla iki gün daha hastanede tuttular sonra gönderdiler" dedi. Oğlunun doğuştan 2 kalçasının da çıkık olduğunu 2.5 yaşında hastaneye götürdüklerinde öğrendiğini, bir kalçasının ameliyat edildiğini anlatan Balık,"Oğlum 3.5 yaşına gelmesine rağmen hala yürüyemiyor. Arkadaşları oyun oynarken ona hala annesi bakıyor. Ne olacağını hiç bilmiyoruz" diye konuştu.

adanahaber.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık