Ana Sayfa Urfa Haberleri CAFER:"ŞAHİN TEPESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME İSTİYORUM"

CAFER:"ŞAHİN TEPESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME İSTİYORUM"

Şanlıurfa belediyesi eski meclis üyesi Mehmet Cafer 4982 bilgi edinme kanununca bilgilendirilmek istediğini dile getiren bir dilekçe belediyeye gönderdi. Dilekçe de şu ifadeler yer aldı.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2015 Perşembe 12:05
CAFER:

Eyyübiye belediyesinin akabe mevkiinde yer alan şahin tepesini belediye binası yapmak amacıyla 28 milyon 600 bin liraya kiraladığı iddiaları üzerine Şanlıurfa belediyesi eski meclis üyesi Mehmet Cafer 4982 bilgi edinme kanununca bilgilendirilmek istediğini dile getiren bir dilekçe belediyeye gönderdi. Dilekçe de şu ifadeler yer aldı

“Belediyeniz hudutları dahilinde, Akabe Mevkii’nde bulunan ve Şahin Tepesi olarak bilinen yerin mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olup ve henüz özel şahsa devri (tahsis-kiralama)  yapılmadan Belediye Başkanlığınız tarafından Belediye Binası ve Turizm Tesisi olarak 28.600.000 TL’ye devraldığınıza (kiralama-tahsis) dair kamuoyunda duyumlar mevcuttur. Tarafınıza tahsisi yapan kişinin Mali Müşavir Mehmet Tuncay veya bu şahsın sahibi-ortağı olduğu bir şirket olduğu, yine Mehmet Tuncay’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in danışmanı olduğu da ifade edilmektedir. 

Yukarıda bahsedilen hususları bir vatandaş ve bir Urfa’lı olarak merak etmekteyim. Böyle bir yerle ilgili tahsis-kiralama için protokol yapıldı mı, bu protokol kimle yapıldı, bu devir için ödenecek para 28.600.000 TL’mi, bu yerin mülkiyeti kime ait, bu yer Milli Emlak tarafından bu aşamada tahsis edilmiş mi?”

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star