Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇALIŞKAN, ‘OPERASYONLAR İKTİDARI SAĞLAMLAŞTIRMA ÇABASIDIR’

ÇALIŞKAN, ‘OPERASYONLAR İKTİDARI SAĞLAMLAŞTIRMA ÇABASIDIR’

Ziya Çalışkan, “Son dönemlerdeki saldırılar, gözaltı, tutuklamalar ve karalama kampanyaları çözüm sürecini tıkamaktan ziyade bir iktidarı sürdürmeye ve güçlendirmeye dönük çabadır” dedi.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2015 Pazartesi 09:55
ÇALIŞKAN, ‘OPERASYONLAR İKTİDARI SAĞLAMLAŞTIRMA ÇABASIDIR’

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan,  son zamanlarda TSK ile PKK arasında yeniden başlayan çatışmaların çözüm sürecine ve Türkiye’deki barış ortamına nasıl etki de bulunduğunu Ruha Televizyonuna değerlendirdi. Çalışkan, çatışmaların çözüm sürecini tıkamaktan ziyade AKP’nin iktidarını güçlendirmeye yönelik olduğunu söyledi.

‘TÜRKİYE’NİN ÖNÜ KAPANACAK’

Operasyonların sadece çözüm sürecini değil, Türkiye’nin önünü kapatacak bir eylemlilik olduğunu belirten Çalışkan, “Elbette çözüm sürecini biz parti olarak sürdürmek ve başarıya ulaşması konusunda üzerimize düşen her şeyi çabayı geliştireceğiz. Bunun sonucunun nasıl olacağından ziyade bizim çabamız bu konuda barışın hakim olması ve sağlanması yönünde olacak” ifadelerini kullandı.

‘İKTİDARI GÜÇLENDİRMEYE YÖNELİK ÇABADIR’

“Son dönemlerdeki saldırılar, gözaltı, tutuklamalar ve karalama kampanyaları çözüm sürecini tıkamaktan ziyade bir iktidarı sürdürmeye ve güçlendirmeye dönük çabadır” Diyen Çalışkan, “Biz de demokratik değerlere sahip çıkmak sahip çıkarak bunun önünde durmaya devam edeceğiz. Bu noktada çözüm sürecini, tıkamaktan ziyade bütün bu olayların amacı iktidarı pekiştirmek ve güçlendirmekti” şeklinde konuştu.

‘BARIŞ DİNAMİTLENDİ’

Türkiye’de barışın dinamitlenmek istendiğini vurgulayan Çalışkan, “Türkiye’de kapımıza kadar gelen barış dinamitlendi. Bu anlamda ülke kaosa sürülerek, ‘işte bizsiz huzur olmaz biz olmadan barış olmaz. O zaman bizim tek başımıza iktidar olmamız gerekir’ psikoloji yaratılıp tek çarenin kendileri olduğu noktasında bir politika yürütülüyor. Biz de bunun karşılığında barışın, hoşgörünün, demokrasinin kurumlarıyla yerleşmesini sağlamak ve çatışmaların bir an önce durması için çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık