Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri CAMİ AVLUSUNDAKİ İNSAN PİSLİKLERİ İSYAN ETTİRDİ.

CAMİ AVLUSUNDAKİ İNSAN PİSLİKLERİ İSYAN ETTİRDİ.

Şanlıurfa'da cami avlusunda bulunan hayvan ve insan pisliği görenleri isyan ettirdi.

Giriş Tarihi: 22 Temmuz 2012 Pazar 13:26
CAMİ AVLUSUNDAKİ İNSAN PİSLİKLERİ İSYAN ETTİRDİ.
Şanlıurfa merkezde yer alan tarihi Mevlevihane Camii'si avlusunda bulunan insan ve hayvan pislikleri camiiye namaz için gelen vatandaşları adeta isyan ettirdi.

Ayrıca, cami avlusu içerisinde yer alan söz havuzundaki mide bulandıran kirlilik tepkilere yol açtı.

Şanlıurfa'daki aşırı sıcaklar dolayısı ile cami avlusunda namaz kılan vatandaşlar çirkin ve mide bulandıran görüntüler için adeta isyan etti.


Camiiye namaz kılmak için gelen vatandaşlar pisliklere kaplı halde gördükleri manzara karşısında:

"İslamiyette bir söz vardır, -Temizlik İmandan Gelir - diye, Allah aşkına gerek cami yetkilileri, gerek belediye yetkilileri ve gerekse camii avlusu içerisinde yer alan iş yeri sahipleri bunları görmüyor mu? müdahale etmiyorları mı. Bu mu dinimize saygı bu mu dinimize sevgi. Ayıp çok ayıp" derken, birbaşka vatandaş ise;

"Başka bir ilden gelen misaifirimi şehri gezdirmek için dün buralara getirdim. Namaz vakti gelince de buraya geldik. Ancak gördüğümüz bu manzara karşısında ben şok oldum. Bu gün yine geldik. Ben temizlenmiş biri müdahale etmiş diye düşünürken gerek süs havuzundaki pislik, gerekse avludaki insan ve hayvan dışkıları aynen duruyordu. Nerde belediye yetkilieri bu pislikleri görmüyorlarmı?"

Camiide ki kirliliğe dikkat çekmek isteyen yaşlı bir vatadaş ise "Aslında bu görüntü, dinimize nasıl bir saygı gösterdiğimizin resmen göstergesi. Hiç bir dinde böyle bir şey yok. İlgisiz tepkisiz kalan herkese yazıklar olsun. Nasıl içelerine sinerek bu pislik içinde namaza duruyorlar" dedi.

ÖZEL HABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık