Ana Sayfa Güncel Cami de güme gitmiş

Cami de güme gitmiş

Harran Üniversitesi Osmanbey kampüsünde vatandaşların katkısıyla yapımı devam eden cami inşaatı yatırım programına dahil edilseydi, çoktan tamamlanmış olacaktı.

Giriş Tarihi: 22 Ağustos 2013 Perşembe 16:41
Cami de güme gitmiş

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü’nün göletlerini ve altyapısının tamamını başından sonuna kadar inşa eden İnşaat Yüksek Mühendisi Enver Sedat Yahlizade, Osmanbey Kampüsü’nde vatandaşlardan toplanan yardımlarla inşaatı süren kampüs camisiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.


Kampüsün ana projesinde caminin, İlahiyat Fakültesi’nin dekanlık bloku ve derslik bloklarının yanında ilahiyat fakültesine ait  ibadethane olarak yer aldığını, ancak geçmişte yatırım programına alınmadığı için camii projesinin iptal edildiğini kaydeden Yahlizade, iptal edilen cami projesi için yol ve altyapı çalışmaları da yapılmadığını ve camii alanının yerine spor tesisleri inşa edildiğini ifade etti.
Osmanbey Kampüsü yapım projesinde olmasına rağmen, bu alana ayrılan ödeneğin de kullanılmadığı ortaya çıkarken, kampüsteki cami inşaatı hayırseverlerin kurduğu dernek tarafından toplanan bağışlar ve halkın katkılarıyla ağır aksak ilerliyor.


Kampüs camisi ana projede yer aldığı gibi ve yatırım programına alınmış olsaydı, Devlet Planlama Teşkilatı’ndan tahsis edilecek ödenekle çoktan tamamlanmış olacaktı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star