Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri CAMİDE LÜTFEN YATMAYINIZ

CAMİDE LÜTFEN YATMAYINIZ

Şanlıurfa’da yaz aylarında aşırı sıcaklar yüzünden vatandaşlar camileri ibadet yerine uyumak için mesken tutunca müftülük camilere uyarı tabelaları astırdı.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2012 Perşembe 13:24
CAMİDE LÜTFEN YATMAYINIZ
Şanlıurfa’da yaz aylarının aşırı sıcak geçmesi, şehir merkezinde sıcaklardan bunalan vatandaşların uyumak için camileri tercih etmesine yol açtı.

Namaz saatleri dışında şehir merkezinde bulunan camileri sıcaktan korunmak ve sıcağın etkisi ile uyumak için kullanan vatandaşlar Şanlıurfa Müftülüğü’nü harekete geçirdi.

Şanlıurfa Müftülüğü şehir merkezinde özellikle tarihi Balıklıgöl içerisinde yer alan camilere vatandaşların göreceği şekilde uyarı levhaları astırdı. Şanlıurfa Müftülüğü astırdığı uyarı tabelalarında “ Cami İbadet Mahalidir. Lütfen Camide Uyumayınız”  mesajına yer verdi.

Şanlıurfa Müftülüğü’nden bazı yetkililer ise konuya ilişkin yaptıkları açıklamada “malumunuz Şanlıurfa yaz aylarını çok sıcak olarak geçirir. Özellikle Balıklıgöl’e yakın ve  içerisinde yer alan camilerimizde sıcaklardan  bunalan vatandaşlarımız sıcaktan kaçmak için ibadet saatleri dışında, bazen namaz saatlerinde camilere giderek burda uyuyorlar. Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı turistler bu manzardan olumsuz şekilde etkileniyor. Camiye ibadet etmeye giden vatdanşlarımız olumsuz etkileniyor. Unutulmamalı ki camiler uyumak için değil ibadet etmek için kullanılan yerlerdir. Vatandaşlarımızın bunu gelişi güzel ve nahoş şekilde yapması tüm uyarılarımıza rağmen devam edince bu levhaları asma gereği duyduk” dediler.

Öte yandan camilerde bu levhaları bazı vatandaşlar gördükleri halde uyarılara aldırış etmeden camilerde uyumayı tercih ettiği görüldü.
Urfa Haber / ÖZEL


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık