Ana Sayfa Urfa Haberleri “ÇAMLIDERELİLER SEFALET ÇEKİYOR”

“ÇAMLIDERELİLER SEFALET ÇEKİYOR”

Şanlıurfa’da, Merkez Haliliye İlçesine bağlı Çamlıdere Mahallesi alt yapı sorunu ile boğuşuyor. Merkeze 22 kilometre uzaklıkta bulunan 150 haneli 2 bin 700 nüfuslu Çamlıdere Mahallesinde vatandaşlar ilkel yöntemlerle açılan kuyulardan içme suyunu sağlıyor.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2014 Çarşamba 16:15
“ÇAMLIDERELİLER SEFALET ÇEKİYOR”

Alt yapı ve su sorunu bulunan mahalle sakinleri Belediye Başkanlarına tepki göstererek içme suyu ve alt yapı sorunlarının bir an önce çözülmesini istiyor. Kanalizasyon kanallarının açıldığı mahallede evlerden gelen borular kanallara bağlanmadığı görüldü. Kanallara bağlanmayan borulardan akan lağım suları mahalle içersine akıyor.

 

Alt yapı ve içme suyu hizmetlerinden yoksun olduklarını ve ilkel yöntemlerle açılan kuyulardan içme suyu sağladıklarını ifade eden Çamlıdere Mahalle Muhtarı Yasin Çiçek, belediye başkanlarına sitem etti. Belediye’ye birçok kez dilekçe vermelerine rağmen alt yapı sorunlarını çözülmediğini kaydeden Çiçek, seçim zamanı bizlere alt yapının tamamlanması için yetkililer söz verdi. Ama bu güne kadar mahallemizin alt yapısı yapılmadı. Evlerden akan lağım suları mahalle içersine akıyor ve belediye bu soruna bir türlü çözüm bulamıyor. Eski Başbakan ve şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, her konuşmasında yolsuz ve susuz köy kalmayacak diyor ama biz merkeze 22 kilometre çok yakın olmamıza rağmen hala bizim ne suyumuz nede alt yapı sorunumuz çözüldü. Vatandaşlarımız mahalle içersinde ilkel yöntemlerle açılan ve lağım sularının karıştığı kuyulardan içme suyunu sağlıyor.

 

Vatandaşlarımız resmen lağım suyu içiyor. Anavatan Eski Milletvekili ve İş Adamı Mehmet Güneş, bizim mahalleye bir cami yaptı. Güneş’in dışında buraya yardım yapan olmadı. Bizim sağlık Ocağımız 1952’de yapılan bir sağlık ocağı ve sağlık ocağında yer olmadığı için doktorlar oturacak bir yer bulamıyor. Yeni sağlık ocağı ihalesinin bir an önce yapılmasını istiyoruz” diye konuştu. Merkeze yakın olmalarına rağmen varlık içersinde sefalet yaşadıklarını ifade eden Çiçek, su kuyularını göstererek yetkililere sitem etti.

 

YORUMLAR
  • yorum2015-04-23 08:16:40bilal çiçek

    muhtarımızın dile getirdiyi bütün konular tas tamam doğrudur

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık