Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇANAKKALE RUHU ADIYAMAN'DA CANLANIYOR

ÇANAKKALE RUHU ADIYAMAN'DA CANLANIYOR

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün gezici Çanakkale 100. yıl Müzesi ile Çanakkale ruhu Adıyaman’da yeniden canlandırıldı.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2013 Pazartesi 08:23
ÇANAKKALE RUHU ADIYAMAN'DA CANLANIYOR

Adıyaman Valiliği önündeki alanda açılan gezici TIR'da sergilenen eserler, sergiyi gezenlere Çanakkale Ruhunu aşıladı. Kurtuluş Savaşı'nda kullanılan silahlar ve yaşanan olayların görsellerle sergilendiği Çanakkale 100. Yıl Müzesi büyük ilgi görüyor. Açılışı yapılan gezici müze 1 hafta boyunca Adıyaman'da vatandaşlara ücretsiz olarak açık olacak.

Şanlıurfa Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Şerafettin Akın, gezici müzenin 1 hafta boyunca Adıyaman'da ücretsiz olarak gezilebileceğini belirterek, "Genel Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Çanakkale Gezici Müzemiz Batman'dan başlayarak, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa'nın ardından Adıyaman'a geldi. Bir haftalık süreyle Adıyaman'daki vatandaşlarımız müzemizi gezebilecek" dedi.

Adıyaman Vali Yardımcısı Yunus Emre Altıner ise konuşmasında, "Kurtuluş Savaşı yıllarından çok güzel eserler sergileniyor. Biz Çanakkale ruhu tüm Anadolu'da yeniden yaşattıkları için, kültürümüzü ve tarihimizi yeniden bize hatırlattıkları için Basın Enformasyon Genel Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. Tüm Adıyamanlıları bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Müzeyi gezen ziyaretçiler ise sergilenen eserlerden çok etkilendiklerini ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık