Ana Sayfa Urfa Haberleri “CANIM ÖĞRETMENİM” RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

“CANIM ÖĞRETMENİM” RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaparak gerçekleştirdiği ilkokul öğrencilerine yönelik resim yarışması sonuçlandı.“Canım Öğretmenim” temalı yarışmaya gönderilen resimler, 14 Kasım günü toplanan jüri tarafından değerlendirilerek konuya en uygun bulunan çalışmalar ödüllendirildi.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2014 Perşembe 16:14
“CANIM ÖĞRETMENİM” RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

DEDAŞ, öğrencilerdeki öğretmen sevgisini pekiştirmenin yanında, resim sanatına yatkın olan yetenekli öğrencilerin ortaya çıkarılmasını sağlamak amacıyla düzenlediği resim yarışmasına katılım hayli fazla oldu. İlköğretim 1.kademe öğrencileri, “Canım Öğretmenim” temasını birbirinden güzel resimlerle yorumladılar. Bu yarışma ile birlikte çocukların,öğretmenlerine duydukları sevgi ve öğretmenlerine bakış açıları da ortaya çıktı.

 Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 400 ilköğretim okulundaki 1.kademe öğrencilerinin katıldığı yarışmaya ilgi beklenenden yüksek oldu. Minik ressamların, “Canım Öğretmenim" temalı yarışmaya gönderdiği değişik tekniklerle yapılmış 6 bin resim değerlendirildi ve dereceye giren eserler seçildi. Seçici Kurul, öğretmen sevgilerinin kendi düşünce dünyalarıyla resmeden minik ressamların eserlerinden son derece etkilendi.

 Birinci seçilen resmin sahibi öğrenciye ödül olarak bisiklet, ikinciye hediye çeki, üçüncüye kırtasiye malzemesi verilecek olan yarışmada, dereceye giren okullara birer adet dizüstü bilgisayar, dereceye giren öğrencilerin öğretmenlerine ise birer tablet bilgisayar hediye edilecek.

Resim yarışmasının ödülleri 24 Kasım Pazartesi günü Milli Eğitim Konferans Salonunda düzenlenecek Öğretmenler Günü etkinliğinde verilecek. Yarışmaya dereceye girenler de düzenlenecek tören sırasında açıklanacak. Aynı etkinlik çerçevesinde yarışmaya katılan resimler de sergilenecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star