Ana Sayfa Urfa Haberleri Canlı Bomba Urfa'lıymış (video)

Canlı Bomba Urfa'lıymış (video)

İstanbul Sancaktepe'deki patlamada ölen canlı bombanın kimliği ve örgütü belli oldu.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2012 Cuma 12:06
Canlı Bomba Urfa'lıymış (video)
Sancaktepe'de dün gece meydana gelen patlamada ölen kadının terör örgütü MLKP üyesi 1989 doğumlu Yasemin İpekçi olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, 1989 AdanaSeyhan doğumlu Urfa nüfusuna kayıtlı Yasemin İpekçi'nin ÜmraniyeMustafa Kemal Mahallesi'nde oturduğu ve terör örgütü MLKP üyesi olduğu öğrenildi. Yasemin İpekçi'nin ailesinin ise, yaklaşık 1,5 yıl önce İpekçi için kayıp müracaatında bulunduğu belirtildi.

Bu arada, patlayan bombanın Yasemin İpekçi'nin kol çantasında olduğu ve zaman ayarlı bomba olduğu ifade edildi. Düzenek olarak da saat kullanıldığı kaydedildi.

"Sancaktepe'DEKİ PATLAMA"

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Sancaktepe'de gece saatlerinde patlayıcı maddenin infilak etmesi sonucu ölen canlı bomba ile ilgili soru üzerine ise şunları kaydetti: ''Terör yandaşları olanlar, terörü destekleyenler sanki hakları savunuyormuş, insan haklarının savunucusuymuş gibi oluyorlar. Silahı sigorta olarak görenlerin, insanı bir değer olarak kabul ettiklerini düşünebilmek mümkün mü? O insana da yazık. Onun da anası var, onun da babası var. Ancak şunu söylemesini bekleriz ki, 'terör çıkmaz sokak'... Kendisine de zarar veriyor, diğer masum insanlara da zarar veriyor.

Terörle, görülecektir ki bu ana kadar, zerre kadar bir mesafe alınmayacaktır. Ama demokratik süreç içerisinde, bakın hükümetimiz bu süre içerisinde her türlü demokratik talepleri bir süreç içerisinde yerine getiriyor. TRT Şeş eskiden var mıydı, Kürtçe kitap basılmış mıydı? Memuzin Kürtçe basıldı. Kürtçe tiyatro var mıydı? Bunlarınki hak mücadelesi değil, bunlarınki kimlik mücadelesi değil, bunlarınki kişilik mücadelesi. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür ve terörle hiç kimsenin mesafe alamayacağının farkına varması lazım. Akıl bunu gerektirir. Aklı tutulanlar silahı teminat olarak görürler ki, bu doğru değildir.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık