Ana Sayfa Urfa Haberleri CANLI HAYVAN PAZARINDA ÇALIŞMA

CANLI HAYVAN PAZARINDA ÇALIŞMA

Hayvan pazarı büyükbaş kısmının üstü kapatılıyor.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2015 Çarşamba 05:06
CANLI HAYVAN PAZARINDA ÇALIŞMA

Siverek Belediyesi daha önce çevre düzenlemesi ve zeminini betonla kapladığı canlı hayvan pazarında yeniden çalışmalara başladı.

Ülkenin en büyük canlı hayvan pazarlarından biri konumundaki Siverek Canlı Hayvan Pazarı esnafı, büyükbaş kısmının da küçükbaş kısmı gibi üstünün kapatılmasını ve kahvehane talep etti. Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın talimatıyla çalışma başlatıldı. Hayvan pazarı esnafının görüşleri doğrultusunda belirlenen ortak alanda kahvehanenin temeli atıldı. Büyükbaş kısmına gölgeliklerin yapımına başlandı.

Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Resul Yılmaz, halkın taleplerini göz ardı edilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Yılmaz, “Bir süre önce esnafımızın talepleri doğrultusunda canlı hayvan pazarında daha önce çevre düzenlemesi ile zeminle ilgili beton çalışması yaptık. Sık sık ziyaret ettiğimiz esnafımızın yine bir ziyaretimiz sırasında kahvehane ile büyükbaş kısmı için gölgelik talebi oldu. Kendilerine yapacağımız konusunda teminat verdik ve çalışmalara başladık. Esnafımızın belirlediği ortak alanda gelip dinlenebilecekleri, misafirlerini ağırlayacakları modern bir tesis ile sıcak yaz günleri güneşten, kış aylarında ise yağmurdan koruyacak gölgeliklerin yapımına başlandı” dedi.

Çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını belirten Başkan Yılmaz, hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık