Ana Sayfa Siyaset Çelik : Kayıp Kaçağın Önlenmesinde Mesafe Aldık

Çelik : Kayıp Kaçağın Önlenmesinde Mesafe Aldık

Bakan Çelik, kayıp kaçakların önlenmesi konusunda önemli ölçüde mesafe aldındığını belirtti.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2012 Cumartesi 08:24
Çelik : Kayıp Kaçağın Önlenmesinde Mesafe Aldık
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, AB'nin desteklediği ''İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi Müdürlüğü (İSGÜM) Bölge Laboratuvarlarının Güçlendirilmesi Projesi'' kapsamında Demirtaş Organize Sanayi Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği'nde (DOSABSİAD) düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
Bakan Çelik, bir gazetecinin, SGK'daki kayıp kaçakların önlenmesi kapsamında, ''anlaşmalı boşanmalar''ın önüne geçilmesiyle ilgili bir soru üzerine, Sosyal Güvenlik Kurumunun, çok önemli bir kurum olduğuna dikkati çekti.
SGK'ya ilişkin rakamsal verilere de işaret eden Çelik, şöyle konuştu:
''140 milyar gideri olan, 2011 itibariyle söylüyorum, 124 milyar geliri olan ve her yıl da açığını kapatmak için gayret ettiğimiz önemli bir kurum. Buradaki kayıp kaçaklar, gerek sağlık alanında gerek aylık bağlama alanında gerekse ilaç alanında çok kayıp kaçak alanları söz konusudur. Bunlarla ilgili hem denetim elemanlarının sayısını artırarak hem teftiş mekanizmasını daha yoğun kullanarak, gerek teknolojiden yararlanarak gerekse kurumlar arasında, bakın kurumlar arasında gümrüğünden, Adalet Bakanlığından, Gelir İdaresi'nden nüfustan, emniyete varıncaya kadar bütün kurumların büyük bir dayanışması var. Bu çerçevede kayıp kaçakların önlenmesi gayreti içerisindeyiz. Önemli ölçüde mesafe aldığımızı söyleyebilirim."

MİT mensupları için çıkarılan yakalama emri
Çelik, MİT mensupları için çıkarılan yakalama kararıyla ilgili olarak, ''Yargının bu konuda şu anda uygulama kararları var, ortaya koyduğu bir tavır var. Buna karşı da devletimizin bekası açısından önemli kurumlarımızdan MİT var. Bu süreç önümüzdeki hafta, günler içerisinde bir netlik kazanır'' dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan, O AK Partili Milletvekili Kim?

Başkan, O AK Partili Milletvekili Kim?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık