Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇELİK, BÖLGESEL TOPLANTILARI ŞANLIURFA’DAN BAŞLATTI

ÇELİK, BÖLGESEL TOPLANTILARI ŞANLIURFA’DAN BAŞLATTI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ülkemiz tarım uygulamalarının, bakanlık çalışanları ve tarım sektörü paydaşları ile ortak akıl toplantıları şeklinde masaya yatırma çalışmalarının startını Şanlıurfa’dan yaptı.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2016 Cuma 17:02
ÇELİK, BÖLGESEL TOPLANTILARI ŞANLIURFA’DAN BAŞLATTI

Bu çerçevede gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek program için Şanlıurfa'ya gelen Bakan Çelik, GAP Tarımsal Araştırmalar Merkezi'nde yapılan "Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı"na katıldı ve Bakanlığın merkez ve bölgesel idare amirleriyle bir araya geldi.

Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bakanlığının yetkilileriyle ilk bölge toplantısını Şanlıurfa'da gerçekleştirdiklerini belirterek, benzer toplantıları 7 bölgede yapacaklarını hatırlattı.

Çelik, "Bizi ilgilendiren gelişme ve sorunları tepeden tırnağa ele alacağız. Bu çalışmaların verimli olacağını düşünüyoruz. Atılması gereken adımlarla ilgili Ankara'da önemli çalışmalar yaptık. Yine bizden beklentileri de gözden geçireceğiz. Bize bağlı üst düzey yöneticilerimizle tarım politikalarını değerlendireceğiz. 3 gün sürecek çalışmalarda kentteki üreticilerle görüşerek, sorunlarını dinleyeceğiz" diye konuştu.

Toplantı öncesinde salona girişinde iş adamı Süleyman Durmuş tarafından kendisine hediye edilen deveyi Gönüllü Kuruluşlar Aşevi'ne bağışlayan Çelik,  "Bu kuruluşumuzun Şanlıurfa'ya çok büyük hizmetleri var. Tüm fakir, fukaraya aş veriyorlar" dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star