Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇELİK:’BAĞIMLILAR İÇİN URFA POTANSİYELİNİ KULLANALIM.’

ÇELİK:’BAĞIMLILAR İÇİN URFA POTANSİYELİNİ KULLANALIM.’

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Temsilciliği gönüllü yönetim kurulu bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2014 Perşembe 15:32
ÇELİK:’BAĞIMLILAR İÇİN URFA POTANSİYELİNİ KULLANALIM.’

Son aylarda Urfa’nın gündeminin birinci sırasına oturan ve vatandaşı tedirgin eden madde bağımlılığı konusunda çalışmalar yürüten Yeşilay cemiyeti Şanlıurfa temsilciliği konunun hassasiyetine değinerek bu sorunun çözümünde Urfa’nın sahip olduğu potansiyelin muhakkak devreye koymak gerekir düşüncesini ortaya koydular. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan cemiyet temsilcisi muharrem çelik ilimizin ve gençliğin bir çok sorunları olduğunu vurgulayarak bu sorunların başında çeşitli bağımlılıklar gelmektedir dedi. Bunlar başta sigara teknoloji ve uyuşturucu  madde bağımlılıkları gelmektedir deyip internet kafelerin küçük yaştaki çocuklarla dolup taşması kahvelerde nargilenin uluorta içilmesi evlerden ve internet kafelerde çocukların yanlış teknoloji bağımlılığı tespit ettiğimiz sorunların başındadır diyen çelik sözlerine şunları ekledi bu sorunların giderilmesinde başta bilinçli toplum bilinçli birey olması gerekir.

 

Bunun için de Yeşilay cemiyeti olarak iki yıldır bilinçli toplum madde bağımlılarına yaklaşım konusunda başta kurumlar olmak üzere toplumu çeşitli programlarla aydınlatıp bu konuda da amacımıza ulaştık beraber Urfa’nın zengin potansiyelinin gençliğin bu davranışlarını terk etmesinde büyük etki edeceğini düşünüyorum diyerek Urfa’daki potansiyeli şöyle sıraladı Urfa’da aşiret kültürü sohbet meclisleri sıra geceleri kır gezileri mahalleli ve çevre kontrolü eğlence geceleri yerel medrese eğitimi tarikatların zikir halkaları şiir folklor seyirlik oyunlar(tiyatro gösterileri) şölenler büyük yemek davetleri ve benzeri değerler ve kültürel aktiviteler başlıca değerlerdir. Bu değerlerin hayata geçmesi durumunda gençlerin zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan uzak duracağını söyleyen çelik başta kurumlar olmak üzere e toplumun bu konuda seferber olması gerektiğini vurguladı. Özellikle sayın valimiz İzzettin Küçük’ün bu konudaki çalışmalarından dolayı umutlu olduğunu ve vali beyin çalışmalarını yeşilay olarak takip edeceklerini belirtti.

Yeşilay toplantısına haran üniversitesinden Necla Tosmor aile hekimi Mehmet Çelik kent konseyi yönetim kurulu üyesi Mehmet Akbaş sınıf öğretmeni Hasan Karataş Günbaylı okul müdürü Mustafa Taş mali müşavir İbrahim Culfa Harran Üniversitesi resim bölümü öğrencilerinden Hüseyin Akbulut İlyas Gül   katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık