Ana Sayfa Siyaset Çelik'ler Beraat Etti!

Çelik'ler Beraat Etti!

Devlet Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’e karşı yürütüldüğü iddia edilen plan adliyeden geri döndü. Çelik'in Ağabeyi, Osman Çelik yargılandığı davadan beraat etti.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2011 Perşembe 16:13
Çelik'ler Beraat Etti!
12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinden sonra 61'inci hükümet kurulma çalışmaları yürütülürken Şanlıurfa’dan Milletvekili seçilen Faruk Çelik’in muhtemel bakanlığını engellemek için “Ağabeyi Osman Çelik” üzerinden yapıldığı iddia edilen plan adliyeden geri döndü.  

Bursaspor ile ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı ile beraber eski 2. ci başkan Osman Çelik (Faruk Çelik’in ağabeyi) soruşturma neticesinde suçsuz oldukları anlaşıldı ve serbest bırakıldı.  

2008 yılında yönetime gelen İbrahim Yazıcı ile Osman Çelik yönetimi, önceki yönetimin temlikine karşı Bursaspor’un gelirine yönetim olarak temlik koydular ve gelen paraların tamamını Bursaspor için kullandılar.  

Bu süreçte mahkemenin atadığı bilirkişinin raporlarına göre Osman Çelik’in hesabına hiç para aktarılmadığı tespit edildi. 2. ci başkan Osman Çelik’le beraber, Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı ve iki yönetici soruşturma neticesinde suçsuz oldukları tespit edilerek tahliye oldular. Bu kararla Osman Çelik yargılandığı davadan beraat ederken, kardeşi Bakan Faruk Çelik'te bir anlamda kamuoyu nezdinde beraat etmiş oldu.  

Böylece Bakan Faruk Çelik’e karşı yapıldığı iddia edilen kirli propaganda hesapları tutmamış oldu. Planın kim ya da kimler tarafından yapıldığı ile ilgili henüz bilgi yok.(urfatimes.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Baydilli’ye yılın belediye başkanı ödülü

Baydilli’ye yılın belediye başkanı ödülü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık