Şanlıurfa

Ana Sayfa Güncel Cemaat, Başbuğ'u Sanık Yapmak İstiyor

Cemaat, Başbuğ'u Sanık Yapmak İstiyor

İnternet Andıcı soruşturmasının başlamasından davaların geldiği noktaya kadar yandaş medya bir ismi özellikle sanık olarak görmek istiyor: İlker Başbuğ.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2011 Cuma 16:46
Cemaat, Başbuğ'u Sanık Yapmak İstiyor
Andıcın TSK hiyerarşisi içinde hazırlanarak Genelkurmay eski Başkanı Başbuğ’a sunulduğunun ve onay verildiğinin davada teyit edilmesi, yandaş medyanın konuyu tekrar gündeme getirmesine neden oldu. Andıcın hukuki bir metin olduğuna dair sanıkların görüşlerini hatırlattıktan sonra(İLGİLİ HABERİMİZ İÇİN LÜTFENTIKLAYIN“Başbuğ’un Andıç Davası nedeniyle Ergenekon sanığı olması ne anlama gelir”sorusunun cevabını verelim. Hem de matematikle.

Matematikte ilk sırada öğretilen Kümeler konusunu hemen herkes bilir.

Bilmeyenler için yettiği kadarını şöyle söyleyelim...

A kümesinin elemanları (1, 2, 3, 4, 5) olsun, B kümesinin elemanları da (1, 2, 3, 4, 5) ise bu durumda “A ile B eşit kümedir” denir ve “A=B” diye yazılır. Eğer B kümesi bir eksikle (1, 2, 3, 4) ise “A ile B kümeleri eşit değildir” denir ve “A≠B” diye gösterilir.

Şimdi TSK kümesini ele alalım. Kümemizin adı “T” olsun. T kümesinin elemanları (Genelkurmay Başkanı, Genelkurmay İkinci Başkanı, Genelkurmay Harekat Başkanı, Genelkurmay İç Güvenlik Harekat Daire Başkanı, Genelkurmay Bilgi Destek Daire Başkanı, Genelkurmay Psikolojik Harekat Daire Başkanı, Genelkurmay Adli Müşaviri, Genelkurmay Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri Başkanı, Genelkurmay İstihbarat Başkanı...) şeklinde devam ediyor.

Ergenekon Davası’nda yargılananlardan yola çıkarak bu kümenin adı da“E” olsun. E kümesinin elemanları Genelkurmay Başkanı dışında T kümesinin elemanlarıyla aynı. Bir eksik eleman olduğu için E≠T şeklinde ifade ediyoruz.

Peki yandaş medyanın daha doğrusu malûm çevrelerin dediği gerçekleşirse, Başbuğ sanık yapılırsa ne olur?

Tahmin ettiğiniz gibi iki kümenin elemanları aynı olur. Yani “T=E” diye ifade edilir. “TSK eşittir Ergenekon” diye söylenebilir.

Ergenekon soruşturmasını başlatan eski cemaatçi ve Haham Tuncay Güney ne demişti: “Ergenekon demek TSK demektir”

Şimdi bu kısa dersle ne demek istediğimizi anlatabildik mi?

Odatv.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star