Ana Sayfa Siyaset Cemil Çiçek Urfa'dan aday gösterilecek.

Cemil Çiçek Urfa'dan aday gösterilecek.

AK Parti Genel Merkezi'nde dillerde dolaşan dedikoduya göre Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'i Urfa'dan aday gösterecek.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2011 Cuma 22:45
Cemil Çiçek Urfa'dan aday gösterilecek.
AK Parti Milletvekili Adaylarının ismlerinin açıklanmasına sayılı günlerin kaldığı kritik günlerde, Şanlıurfa'dan müracaat eden aday adaylarından ziyade, Şanlıurfa'dan muhtemel aday gösterilmesi beklenen bazı bakan ve vekillerin isimlerinin kamuoyunda dolaşmaya başlaması Şanlıurfa'lıları rahatsız etti.


İlk önce Bülent Arınç, ardından Bingöl Milletvekili ve GAP'dan sorumlu Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'ın ismi derken akşam geç saatlerinde Urfa Haber'in  AK Parti Genel Merkezinden aldığı bilgiye göre bu isimlere Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in ismi eklendi.

Alınan bilgiye göre Şanlıurfa'ya 11 +1 = 12 milletvekili hakının verilmesi nedeni ile Başbakan Erdoğan, 12 Milletvekili olarak Şanlıurfa'dan kurmaylarından birini aday gösterecek şeklinde.


Şanlıurfa Kamuoyu ise AK Parti hükümetinin bir Urfa'lı dışında, ithal aday olarak değerlendirecek dışardan bir adayın Şanlıurfa'dan gösterilmesini Şanlıurfa'ya hakaret sayacaklarını. Başbakanın 2009 yerel seçimlerinde dile getirdiği AK Parti treni için ise " Başbakan Urfa'ya bu şekil yaklaşırsa istediğini trenine alır, Urfa halkını dikkate almazsa bizde AK Parti'nin o meşhur trenin geçtiği rayları söker başbakana göndeririz" dediler.

Bakalım Başbakan Şanlıurfa'lıların bu sesine kulak mı verecek, yoksa Şanlıurfa için kafasına göre bir listemi çıkaracak.

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İYİ Parti'nin TBMM de yerleri hazırlandı

İYİ Parti'nin TBMM de yerleri hazırlandı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık