Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Teknoloji Cep telefonları cüzdan görevi de görecek

Cep telefonları cüzdan görevi de görecek

GSM operatörü Turkcell, cep telefonundan ödeme kolaylığı getiriyor.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2011 Çarşamba 03:25
Cep telefonları cüzdan görevi de görecek
Cep-T Cüzdan servisi ile Yakın Saha İletişimi (NFC) özelliğine sahip telefonlar birer kredi kartı, sinema bileti ya da kimlik kartına dönüşüyor.


Cep-T Cüzdan, Yapı Kredi'nin Pay Mobile servisi ile Master Card logolu kredi kartı kullanıcılarının temassız işlem kabul eden tüm iş yerlerinde bir defada 35 TL'ye kadar olan ödemelerini cep telefonuyla, şifresiz ve imzasız olarak yapabilmelerine imkan tanıyor. 35 TL üzeri ödemelerde ise müşterinin belirlediği kart şifresi girilerek işlemde bulunulabiliyor. Master Card Pay Pass temassız ödeme altyapısı ile etkin olan servis sayesinde ülke içinde 40 bin dışarı da ise 300 bine yakın noktada temassız işlem yapmak mümkün.


Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, 2005'ten bu yana temassız ödemeler konusunda öncü faaliyetler yürüttüklerini vurguladı. Mobil Cüzdan vizyonunu hayata geçirmekten duydukları memnuniyeti dile getiren Bayrakdar ş unları ifade etti:
"Ödeme alışkanlıklarını değiştireceğini umduğumuz Cep-T Cüzdan platformunda müşterilerimiz ilk etapta Yapı Kredi'ye ait kredi kartlarını bulacak, ancak bu sürecin devamı hepimiz için çok daha heyecan verici olacak. Örneğin bir etkinlik biletini posterdeki etiketi cep telefonumuza okutarak satın alabilecek; maça, sinemaya yanımızda yalnızca cep telefonu taşıyarak girebileceğiz. Sadece cep telefonumuzu kullanarak otobüs, metro, tren gibi toplu ulaşım araçlarında ücret ödeyebileceğiz. Cep telefonumuz aynı zamanda kimliğimiz olacak. Giriş-çıkış için izin gerektiren yerlerde ya da turnike geçişlerinde telefonumuzu kullanabileceğiz. Turkcell'in lokasyon kabiliyetleri sayesinde en yakın alışveriş fırsatları cebe gelecek. Kısacası, Turkcell Cep-T Cüzdan sayesinde çok yakın zamanda evden çıkarken yanımıza cep telefonumuzdan başka bir şey almamıza gerek kalmayacak."


Cep-T Cüzdan için Turkcell İletişim Merkezleri'ne başvurulabiliyor. Servisten yararlanmak için Turkcell SIM Plus 256 SIM kart ve Samsung Star gibi NFC özellikli cep telefonu veya cep telefonunu NFC özellikli hale getiren Turkcell Cep-T Cüzdan Anteni gerekiyor.Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması Turkcell Uygulama Dükkanı'ndan indirilebiliyor. Uygulama ile kullanıcılar cüzdanlarında yer alan kartlardan dilediklerini alışveriş işlemi için se çebiliyor, temassız olarak işlemini yürütebiliyor; kartıyla ilgili son yapılan işlemler, son ekste bilgisi gibi detaylı bilgilere ulaşabiliyor. Böylece cüzdanlarındaki kartların tam anlamıyla yönetimi müşterilerde oluyor.

(haberbaz.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık