Ana Sayfa Teknoloji Cep Telefonları Yeniden Tanımlanıyor

Cep Telefonları Yeniden Tanımlanıyor

Cep telefonları teknolojilerinin sergilendiği en önemli yer Mobil Dünya Kongresi İspanya'nın Barcelona kentinde başladı.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2012 Salı 08:51
Cep Telefonları Yeniden Tanımlanıyor
Dünyadaki cep telefonları teknolojilerinin sergilendiği en önemli yer olan "Mobil Dünya Kongresi" İspanya'nın Barcelona kentinde başladı. 
Küresel ekonomik krizden etkilenmemiş gözüken mobil sektörü, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 15 daha fazla katılımla kongreye iştirak etti. Sektörden 1400 firmanın, 200 ülkeden 65 bine yakın profesyonelin bir araya geldiği mobil kongresi için ayrılan fuar alanı da geçen yıla göre 11 bin 500 metrekare büyütülerek, toplamda 70 bin 500 metrekareye çıkarıldı. 
Türkiye'den de büyük katılım olan kongrenin bu yılki ana teması "Cep Telefonunu Yeniden Tanımlamak" olarak belirlenirken, artık yaşamın bir parçası olan cep telefonlarında en büyük rekabetin hizmet kalitesi, yazılım sistemleri ve hız alanında yaşandığına vurgu yapıldı. Dünya nüfusunun yüzde 86'sına denk gelen, 5 milyar 900 milyon cep telefonu kullanıcısı bulunurken, bunun 1 milyar kadarının akıllı telefon (smartphone) kullanıcısı olduğu belirtiliyor.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da DEDAŞ elektrikleri kesecek

Şanlıurfa'da DEDAŞ elektrikleri kesecek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star