Ana Sayfa Urfa Haberleri CEVHERİ : BEN ADAY DEGİLİM

CEVHERİ : BEN ADAY DEGİLİM

Olay Gazetesinin her hafta rutin olarak düzenlediği Fikir Kulübüne konuk olan Şanlıurfa Eski Milletvekili Sebahattin Cevheri, partiden neden istifa ettiğini ve gündeme ilişkin konulara açıklık getirdi.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2012 Cumartesi 21:12
CEVHERİ : BEN ADAY DEGİLİM

Cevheri, 14 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı adayı olmayacağını açıkladı. Cevheri, alaycı bir açıklamayla ‘Yerel seçimlerde benim adayım Fakıbabadır. Çünkü analar yüzyılda bir böyle değerleri doğurur’ dedi.

 

Cevheri ayrıca, Partiden istifa etmesinin nedenini Seyit Eyyüpoğlu’nun AK Partiye geçmesine bağladı.

 

2014’te yapılacak olan Belediye seçimlerinde aday olmayacağını belirten Eski Milletvekili Sabahattin Cevheri, alaycı bir açıklamayla Şanlıurfa için en hayırlı kişinin yine Fakıbaba olacağını söyledi.

 

Cevheri, Fakıbaba gibi değerli insanların yüzyılda bir dünyaya gelebileceğini belirterek, ‘Ben Şahsım Belediye Başkanlığına aday değilim. Böyle bir düşüncemde yok. Benim fikrim Fakıbaba’nın tekrar belediye başkanı olmasıdır. Çünkü Analar yüzyılda bir böyle değerleri doğurur’ şeklinde konuştu

 

‘ŞİMDİ KİM RANT PEŞİNDE ?’

 

Yedi yıl önce, 11 Nisan Stadyumu'nun yeri için, Başbakanında da uygun gördüğü, bizzat takip ederek desteklediği bir proje hazırladıklarını vurgulayan Cevheri, “7 yıl önce ben 11 Nisan yeri için projeyi hazırladım. Hazırladığımız projede o bölgedeki trafik sorununu çözecek zemin altında iki kat otopark, zemin üstünde de bir katlı modern 250 300 dükkânın bulunduğu alışveriş merkezi ve halkın kullanımına sunulacak geniş bir park alanı vardı. Ama ne oldu Cevheri Rant peşinde dediler. Şimdi aynı projeyi yapıyorlar. Şimdi ben onlara soruyorum. O dönemde ben rant peşinde isem şimdi kim rant peşinde.” dedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star