Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri Ceylanpınar Belediyesi'den Eğitim Destek Evi açılışı

Ceylanpınar Belediyesi'den Eğitim Destek Evi açılışı

Ceylanpınar Belediyesi, 1992 yılında öldürülen Özgür Gündem Gazetesi'nin yazarı Hüseyin Deniz’in ismini verdiği Eğitim Destek Evi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2011 Cuma 23:55
Ceylanpınar Belediyesi'den Eğitim Destek Evi açılışı
Ceylanpınar Belediyesi, 9 Ağustos 1992 yılında saldırı sonucu öldürülen Özgür Günden Gazetesi yazarı Hüseyin Deniz'in ismini verdiği Eğitim Destek Evi'nin açılışını gerçekleştirdi.

 

İlk hali zabıta binası olan sonradan ise imam hatip lisesi için kullanılan bina. Son yıllarda boş olan bina belediye tarafından restore edilip Ceylanpınar hizmetine açıldı. 450 öğrenci kapasiteli dershane için 900 civarında başvuru yapılırken on öğretmene de iş imkânı sağlanmış oldu. Açılışa BDP Mardin ve Urfa ili ve ilçe örgütleri, Eğitim-Sen, Tümbel-Sen ilçe temsilcilikleri, belediye başkanları ve yüzlerce kişi katıldı. DTK ve DP’nin ‘Çok dilli yaşam’ kararı çerçevesinde destek evindeki odalara Kürtçe ve Türkçe levha asılırken, üzerinde Gündem Gazetesi Yazarı Hüseyin Deniz'in fotoğraf ve özgeçmişi bulunan bir afiş de asıldı.


BDP Urfa İl Başkanvekili Müslüm KAPLAN’ın konuşmasından sonra söz alan Hüseyin Deniz'in kardeşi Adile Deniz Sürer, Eğitim destek evinin oluşumunda emeği geçen ve açılışa katılan herkese teşekkür ederken, konuşması duygulu anların yaşanmasına sebep oldu.


SBS, YGS, LYS hazırlık kurslarının yanı sıra Kürtçe dil kursunun da verileceği Hüseyin Deniz Eğitim Destek Evi'nin açılışı, Belediye Başkanı İsmail ARSLAN, gelen misafirler ve Hüseyin DENİZ' in ailesi tarafından zılgıtlar eşliğinde yapıldı. Misafirler daha sonra eğitim destek evini gezdi.GAPHA


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık