Ana Sayfa Urfa Haberleri Ceylanpınar 'KCK' Davasında Tahliye Yok

Ceylanpınar 'KCK' Davasında Tahliye Yok

Ceylanpınar "KCK" olarak bilinen 2'si tutuklu 14 kişinin yargılandığı davada tutukluların tutukluluk hallerinin devamı yönünde karar verdi. Duruşma 21 Haziran'a ertelendi.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2013 Cuma 21:58
Ceylanpınar 'KCK' Davasında Tahliye Yok

Ceylanpınar  "KCK" olarak bilinen 2'si tutuklu 14 kişinin yargılandığı davada tutukluların tutukluluk hallerinin devamı yönünde karar verdi. Duruşma 21 Haziran'a ertelendi.

2'si tutuklu 14 kişinin yargılandığı Ceylanpınar "KCK" davasının 7'nci duruşması Amed'de 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya tutuklu yakınları ve avukatlar katıldı. Tutuklu ve tutuksuzlar yargılananlar savunmalarını Kürtçe tercüman aracılığı ile yaptı. Duruşma savcılığın sanıklar hakkındaki mütalaasıyla başladı.

Savcı mütalaasında tutuklu yargılanan sanıklar hakkında örgüt üyeliği suçlamasından TCK'nin 314. maddesinin 2'nci fıkrası gereğince hüküm giymeleri ve hüküm ile birlikte tahliyelerini talep etti. Tutuklu yargılanan BDP Ceylanpınar İlçe yöneticileri Abdulbaki Can ve Cemil Tuncer'in avukatları Servet Özen ve Keziban Yılmaz, müvekkillerinin üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek tahliyelerini talep etti.

Mahkeme heyeti tutuklu yargılanan BDP Ceylanpınar İlçe yöneticileri Abdulbaki Can ve Cemil Tuncer'in "kuvvetli suç delillerinin mahiyeti" gerekçesiyle tutukluluk hallerinin devamı yönünde karar vererek bir sonraki duruşmayı 21 Haziran tarihine erteledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star