Ana Sayfa Urfa Haberleri CEYLANPINAR SHM ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

CEYLANPINAR SHM ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Ceylanpınar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü 10-16 Mayıs engelliler gününü kutladı.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2016 Pazar 13:46
CEYLANPINAR SHM ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Ceylanpınar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından engelliler günü kutlandı.

Düzenlenen programa Ceylanpınar kaymakamı Ahmet Karatepe, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, İl Müdür Yardımcıları Hasan Bilici, Ramazan Beşkat, Ceylanpınar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Hüseyin Çalışkan, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Sivil Toplum Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını ASP İl Müdürü Murat Demirkol yaptı. Müdür Demirkol, “ İl merkezinde hafta boyu etkinliklerde bulunduk. Bu günde ilçemizde bir günde olsa engellilerimizle beraber olmak istedik. Aslında engelliler haftası bizim için bir gün değil, her gün beraber olmamız gerekir. Engellilerimize sevgimizi ve desteğimizi eksiksiz göstermemiz lazım.Son yıllarda devletimizce engellilik alanında önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Kentsel yapılaşmalar içerisinde engelli hizmetleri gün geçtikçe iyileştirilmekte engellinin bakım ve rehabilitasyonuna yönelik aileler desteklenmektedir. Bu bağlamda ilimiz de 11 bin 358 engellimize evde bakım ücreti verilmektedir. Bunun yanında 4 bin 460 engellimize kimlik kartı verilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak hep yanınızda olduğumuzu bildirir tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine mutlu ve huzurlu günler diliyorum” dedi.

Ceylanpınar kaymakamı Ahmet Karatepe ise, Topluma düşen en büyük görev, hiçbir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığını bilerek, bu insanların haklarını kullanabilmelerini, imkânlardan faydalanabilmelerini temin etmek, bu doğrultuda ilgili kurumlara yardımcı olmak, destek vermektir. Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Ceylanpınar Engelliler Dernek Başkanı İsmail Coşkun ise, engellileri düşünerek böyle bir programı tertipleyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Ceylanpınar sosyal hizmet merkezi müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Protokol konuşmaların ardından Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından engelliler için yemek verildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık