Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Ceylanpınar Sınır Kapısına Beton Blok Yerleştirildi

Ceylanpınar Sınır Kapısına Beton Blok Yerleştirildi

Şanlıurfa’nın Suriye sınırındaki Ceylanpınar İlçesi’nde, kapalı olan ve çatışmalar sırasında roket ve havan toplarının isabet etmesiyle hasar gören sınır kapısına 3 metre yüksekliğinde beton bloklar yerleştirildi.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2013 Pazartesi 03:07

Ceylanpınar Sınır Kapısına Beton Blok Yerleştirildi

İç karışıklıkların devam ettiği Suriye’nin Haseki kentine bağlı Rasulayn İlçesi’nde geçen temmuz ayında El Nusra cephesi ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında çatışma çıktı. Rasulayn'daki çatışmalarda havan topları, roket ve uçaksavarların ateşlenmesiyle mermiler zaman zaman sınırı aşarak Ceylanpınar'a geldi. 4 kişinin hayatını kaybettiği Ceylanpınar'da, sınırı aşan mermiler ölümlerin yanı sıra evler ve işyerleri ile askeri amaçlı kullanılan demir sınır kapısında hasara yol açtı.

Zaman zaman çatışmaların çıktığı Rasulayn'da, sınırı aşan mermilerin yeni yaralanmalara yol açmasını önlemek ve sınır hattında görevli askerlerin güvenliği için; hasar gören sınır kapısı sökülerek yerine 30 metre uzunluğunda ve 3 metre yüksekliğinde beton blok yerleştirildi. Beton bloklar vinç yardımıyla yerleştirilirken, sınır hattındaki güvenlik önlemleri de üst seviye tutuluyor.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık