Ana Sayfa Ekonomi Ceylanpınar TİGEM'in emektarları açık artırmada

Ceylanpınar TİGEM'in emektarları açık artırmada

Türkiye'nin en büyük tarım işletmesi konumundaki Ceylanpınar Tarım İşletmesinde 48 traktör açık artırmayla satışa sunuldu

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2011 Salı 21:03
Ceylanpınar TİGEM'in emektarları açık artırmada
Türkiye'nin en büyük tarım işletmesi konumundaki Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Ceylanpınar Tarım İşletmesinde, 48 traktör açık artırmayla satışa sunuldu.
Daha önce duyurusu yapılan ekonomik ömrünü tamamlayan 100 traktörün satılması uygulaması kapsamında, bakım ve onarımı tamamlanan 1975 ile 1998 model arasındaki toplam 48 traktör için Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdür Yardımcısı Tekin Ünal başkanlığında 6 kişiden oluşan komisyon üyeleri önünde açık artırma yapıldı.
Teminat yatıran 17 kişinin katıldığı açık artırmanın başında, traktörlerle ilgili katılımcılara bilgi verildi. Yaklaşık 2 saat süren açık artırmada satışa sunulan 48 traktörden 20'si, 13 bin 400 ile 22 bin 50 lira arasında alıcı buldu.
Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdür Yardımcısı Ahmet Sabuncu, ekonomik ömrünü tamamlamış, bakım ve onarımları yapılan 48 traktörün açık artırmayla satışa sunulduğunu, bunlardan 20 tanesinin satıldığını, kalan 28 adet traktör için ise 20 Aralık 2011 tarihinde tekrar ihale yapılacağını söyledi.
Açık artırmaya katılmak için Adana, Adıyaman, Mardin ve Erzincan'dan da gelenlerin olduğu görüldü.
TİGEM Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü ekonomik ömrünü tamamlamış, ancak hala kullanılabilen 100 traktörü, bakım ve onarımını yaptıktan sonra satışa çıkarmış, bu çerçevede ilk ihale, 52 adet için 8 Aralık Perşembe günü yapılmıştı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa Esnafını Sevindiren Haber

Şanlıurfa Esnafını Sevindiren Haber

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star