Ana Sayfa Urfa Haberleri CEYLANPINAR'A SURİYELİLER İÇİN 4 BİN ÇADIR KURULUYOR

CEYLANPINAR'A SURİYELİLER İÇİN 4 BİN ÇADIR KURULUYOR

ÜLKELERİNDEKİ iç karışıklıktan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler'in barınması için Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde 20 bin kişinin yaşayacağı çadır kent kurma çalışmaları devam ediyor.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2012 Perşembe 09:50
CEYLANPINAR'A SURİYELİLER İÇİN 4 BİN ÇADIR KURULUYOR
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü arazisinde 500 bin metrekare alanda 15 gündür süren çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor.

Türkiye'nin en büyük çiftliği konumundaki Ceylanpınar Tarım İşletme Müdürlüğü arazisinin Gökçay mevkiinde altyapı çalışması tamamlanan 150 bin metrekarelik alanda; Ceylanpınar Kaymakamlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, DSİ ve Kızılay tarafından çadır kurma işlemi sürüyor. Şu ana kadar bin civarında çadırın kurulduğu alanda, altyapı çalışmaları ise iş makineleri ve 100 personel ile devam ediyor. 15 gün daha sürmesi beklenen çalışmaların tamamlanmasıyla arazide 20 bin kişinin barınmasına olanak sağlayacak 4 bin çadırın kurulacağı kaydedildi.

20 bin kişinin barındırılacağı çadır kentin kurulmasının ardından sınırı geçerek Türkiye'ye sığınan mültecilerin Ceylanpınar'a yerleştirileceği bildirildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık