Ana Sayfa Urfa Haberleri Ceylanpınar'da 2 Kardeş Tutuklandı, Gerginlik Bitti (video)

Ceylanpınar'da 2 Kardeş Tutuklandı, Gerginlik Bitti (video)

Ceylanpınar İlçesi'nde, 19 yaşındaki Naile Çatak'ı boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla adliyeye sevk edilen 17 yaşındaki Y.B.ile ağabeyi 22 yaşındaki Ahmet B.çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.2 şüphelinin savcılık sorgusu sırasında...

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2012 Cuma 13:17
Ceylanpınar'da 2 Kardeş Tutuklandı, Gerginlik Bitti (video)
Ceylanpınar İlçesi'nde, 19 yaşındaki Naile Çatak'ı boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla adliyeye sevk edilen 17 yaşındaki Y.B. ile ağabeyi 22 yaşındaki Ahmet B. çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. 2 şüphelinin savcılık sorgusu sırasında adliye binasına girmek isteyen öldürülen genç kızın yaklaşık 300 yakını ile polis arasında yaşanan gerginlik de, 2 kardeşin tutuklanması ile sona erdi.

Sabah saatlerinde gözaltından adliyeye sevk edilen Y.B. ve ağabeyi Ahmet B., 4 saat boyunca Cumhuriyet Savcısı'na ifade verdi. 2 kardeşin savcılık sorgusunu genç kızın 300 kadar yakını da adliye önünde beklemeye başladı. Polis ve jandarmanın yoğun güvenlik önlemi aldığı adliye önünde bekleyen öfkeli kalabalık, öğleden sonra 2 şüphelinin kendilerine verilmesini isteyerek zorla adliye binasına girmeye kalkıştı. Adliye girişine kurulan barikatı aşan öfkeli kalabalık, polisin dağılmaları yönündeki uyarısını da dikkate almadı. Zorla içeri girmeye kalkan kalabalığın dağılmaması üzerine polisler, gaz bombaları ile gruba müdahale etti. Adliye bahçesinden dışarı çıkan kalabalıktaki bazı kişiler, polislere taşla saldırmaya başladı. Uyarılara rağmen taş atmayı sürdüren gruba polis gaz bombaları ve basınçlı su ile karşılık verdi. Polisin müdahalesi ile ara sokaklara kaçan genç kızın öfkeli yakınları, zaman zaman yeniden adliye çevresine gelip polislere taş atmayı sürdürdü. Yaklaşık 3 saat süren gerginlik polis yetkilileri ve genç kızın aile büyüklerinin çağrıları ile öfkeli kalabalığın sakinleştirilip dağıtılması ile son buldu.

Olaylar sırasında savcılık sorgusu tamamlanan ve nöbetçi mahkemeye çıkarılan cinayeti işlediğini itiraf eden Y.B. ile suçlamaları reddetmesine rağmen suç delilleri nedeniyle cinayete yardım ettiği düşünülen ağabey Ahmet B. tutuklandı. Kararının ardından uzun süre gerginliğin son bulmasını bekleyen güvenlik güçleri, tutuklanan 2 kardeşi güneş güvenlik önlemleri arasında zırhlı araçlar ile Şanlıurfa Kapalı Cezaevi'ne gönderdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık