Ana Sayfa Urfa Haberleri CEYLANPINAR'DA KEPENKLER KAPALI

CEYLANPINAR'DA KEPENKLER KAPALI

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar sınırında bulunan Resulayn kentinde Özgür Suriye Ordusu ile Esed askerleri arasında yaşanan çatışma, Türk vatandaşlarını da etkilemeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2012 Salı 04:44
CEYLANPINAR'DA KEPENKLER KAPALI

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar sınırında bulunan Resulayn kentinde Özgür Suriye Ordusu ile Esed askerleri arasında yaşanan çatışma, Türk vatandaşlarını da etkilemeye devam ediyor. Güne top sesleri ile uyanan Ceylanpınarlı vatandaşlar, kepenkleri açmadı.

3 gündür Esed jetlerinin Ceylanpınar sınırına yakın yerlere bomba yağdırması sonucu birçok esnafın camları kırıldı. Bugün de güne top sesleri ile uyanan Ceylanpınarlı vatandaşlar, dükkanlarını açmadı.

Unlu mamüller satan Erdal Macutay, patlayan bomba ile birçok iş yerinin camlarının kırıldığını belirtti. Kendisinin de mecburiyetten dükkanını açtığını ifade eden Macutay, "İlçede memur kesim kalmadı. Buranın yerlisi de dışarı gitti. İşlerimiz çok kötü, yarı yarıya düştü. Biz de tedirgin oluyoruz ama mecburen iş yerlerimizi açmak zorundayız." dedi.

Son bir haftadır esnafın iş yapamadığını kaydeden esnaf Ahmet İfşat ise "Çoluk çocuğumuz okula gitmiyor. Her gün okula neden gitmediklerini soruyorlar. Savaş ortamında olduğumuzu, ateş hattında olduğumuzu çocuklarımıza anlatamıyoruz. Onları daha çok ürkütmek istemiyoruz." diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık