Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri CEYLANPINAR’DA POLİSLER TUVALET DAMINDA UYUYOR

CEYLANPINAR’DA POLİSLER TUVALET DAMINDA UYUYOR

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine geçici görevle gelen polisler tuvalet damında barınıyor. Urfa Emniyet Müdürü ise geçtiğimiz günlerde "Ben polisimi 5 yıldızlı otelde ağırlıyorum." demişti.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2015 Cuma 05:30
CEYLANPINAR’DA POLİSLER TUVALET DAMINDA UYUYOR

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı'nın "Ben polisimi 5 yıldızlı otellerde ağırlıyorum." şeklindeki açıklamasının ardından skandal bir gerçek ortaya çıktı.

TUVALET DAMINDA YATIYORLAR

Zaman'dan Fethi Altun'un haberine göre şehre geçici görevlendirme ile gelen polislerin bir tuvaletin damında açık havada yattıkları görüldü. Yer yatağında elverişsiz şartlarda yatmak zorunda bırakılan polislerin kaldığı damın, sınıra 500 metre mesafede olması dikkat çekti.

2 POLİS EVİNDE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde canlı bombalı saldırıda 34 kişinin hayatını kaybetmesi ve Ceylanpınar'da 2 polisin şehit edilmesi üzerine çeşitli illerden geçici görevlendirme ile şehre gönderilen ve barınacak yer bulunamayan polislerin ikamet ettikleri yerler yürek burkuyor. Özellikle Ceylanpınar'da geçici görevlendirmeyle gelen polislerin bir okulun tuvaletinin damında yatıp kalktıkları ortaya çıktı. Çok kötü şartlarda açık havada kalan Çevik Kuvvet polislerinin, halının üzerine atılan bir yer yatağında yattıkları görülüyor. Polislerin gündüz yataklarını koyacak yer bulamadığı için açık alanda bıraktıkları anlaşılıyor. Üstelik polislerin yattığı yerin terör örgütü PKK'nın Suriye kolu olarak bilinen PYD'nin kontrolünde bulunan Resulayn sınırına yaklaşık 500 metre mesafede bulunması açık hedef olduklarını gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz ay 2 polisin evinde uyurken şehit edilmesi kamuoyunda Şanlıurfa'daki emniyet güçlerinin güvenliğini sorgular hale getirmiş, şehirde birçok polis ve askerin evi değiştirilmişti.

"POLİSLER 5 YILDIZLI OTELDE KALIYOR"

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, geçtiğimiz hafta kentte görev yapan ulusal ve yerel basınla buluşmuştu. Kentin güvenli olduğunu savunan Pınarbaşı, "Şanlıurfa'da olağanüstü bir durum yok. İlimizin güvenliği 81 ilin içinde en iyisi. İşimizin başındayız. Biz bütün tedbirlerimizi aldık. Önleme işini en üst düzeyde tutuyoruz." diyerek basında yer alan güvenlik ve istihbarat zafiyeti haberlerini yalanlamıştı. Pınarbaşı, aynı toplantıda "Ben polisimi 5 yıldızlı otellerde ağırlıyorum. Şanlıurfa, en güvenilir illerden." ifadelerini de kullanmıştı.

POLİSLER GÜVENDE DEĞİL

Pınarbaşı'nın bu açıklamasının ardından kaldıkları damla ilgili ortaya çıkan fotoğraf, polislerin hiç de güven içinde olmadıklarını gösteriyor. Ayrıca güvenlik güçlerinin sağlıklı olmayan şartlarda kaldıklarını ortaya koyuyor. Bu arada Emniyet Müdürlüğü'nün kalacak yer bulamadığı, polislere prefabrik konut arayışına girdiği öğrenildi. Bu girişimin de güvenlik sorununu çözemeyeceği belirtiliyor.

 

Haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık