Ana Sayfa Urfa Haberleri CEYLANPINAR'DA SURİYE'LİLER İÇİN HAZIRLIK YAPILIYOR

CEYLANPINAR'DA SURİYE'LİLER İÇİN HAZIRLIK YAPILIYOR

Ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde çadırkent kurma çalışmalarına başlandı

Giriş Tarihi: 20 Mart 2012 Salı 11:33
CEYLANPINAR'DA SURİYE'LİLER İÇİN HAZIRLIK YAPILIYOR
Ülkelerinde yaşanan olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde çadırkent kurma çalışmalarına başlandı.

Ceylanpınar Tarım İşletme Müdürlüğü sınırlarında alt yapı çalışmaları tamamlanan 100 bin metre karelik alana Valilik koordinasyonunda, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi, İl ve İlçe Özel İdare Müdürlüğü, DSİ 15. Bölge Müdürlüğü ve belediye ekiplerince Türk Kızılayı'ndan temin edilen çadırlar kuruluyor.


Söz konusu bölgede işlemlerin gecikmemesi için Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Ceylanpınar Kaymakamlığında istihdam edilen 60 personel de çalışmalara destek veriyor.


Alt yapı çalışmalarının devam ettiği 400 bin metrekarelik alanın hazırlanmasının ardından bölgeye yaklaşık 20 bin kişinin yaşayabileceği toplam 4 bin çadır kurulması planlanıyor.


Sahra hastanesi ve seyyar mutfağın da kurulacağı bölgede iş makinelerinin yardımıyla çevre düzenleme çalışmaları sürüyor. 


(AA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star