Ana Sayfa Güncel Ceza Yazan Polise, Gül

Ceza Yazan Polise, Gül

Özel halk otobüsü şoförleri protesto için güzergahlarına uymayarak yasak olan kent merkezine girdi.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2011 Pazartesi 05:00
Ceza Yazan Polise, Gül
Şanlıurfa Belediyesi'nin yeni aldığı otobüslerin sefere başlaması üzerine, özel halk otobüsü şoförleri protesto için güzergahlarına uymayarak yasak olan kent merkezine girdi. Belediye önünde güzergah ihlali yapan otobüs sürücülerine polisler cezai işlem uyguladı. Uygulamaya tepki gösteren sürücülerin olası eylemine karşın polis, belediye önünde geniş önlem alırken, şoförler ise kendilerine ceza yazan polislere gül dağıttı.

Şanlıurfa Belediyesi, bir süre önce kent içi taşımacılığı kolaylaştırmak ve ulaşımın daha da rahat olmasını sağlamak için 50 yeni otobüs hattı ihalesi düzenledi. Kentte faaliyet gösteren özel halk otobüsleri kooperatiflerinin tepkisine yol açan ihalenin ardından belediye, 50 otobüsü kendi işletme kararı aldı. Belediye ayrıca, yolcuların ücretlerinin de kentin değişik noktalarından satışa sunulacak 'Urfa Kart' adlı uygulama ile ödenmesini kararlaştırdı. Kararın ardından geçtiğimiz günlerde kente getirilen yeni otobüsler düzenlenen tören ile teslim alınırken, seferlere pazartesi günü başlayacağı duyuruldu.

BELEDİYE ÖNÜNDE CEZA

Belediyeye ait otobüslerin sefere başlamasıyla birlikte, özel halk otobüsü kooperatiflerinin olası tepkisi üzerine polisler, Atatürk Bulvarı üzerindeki Şanlıurfa Belediyesi çevresinde görevlendirildi. Çok sayıda polis, sabah erken saatlerden itibaren zırhlı araçlar ile belediye önünde beklemeye başladı. Otobüs şoförlerinin belediyeye karşı olası bir tepki eylemi beklenirken, otobüs şoförleri güzergah dışına çıkarak, girmeleri yasak olan kent merkezinden geçmeye başladı. Bunun üzerine trafik polisleri, Şanlıurfa Belediyesi önüne gelerek duran ve çoğunun üzerinde 'Durmaz yok, hizmete devam. Şanlıurfa Belediyesi'nin zorbalığına son, adalet istiyoruz' yazılı otobüs sürücülerinden evraklarını istedi. Polis evraklarını aldığı sürücülere güzergah ihlali yaptığı gerekçesiyle 66 lira para cezası kesti. Cezaya kimse itiraz etmezken, bir kooperatif görevlisi belediye önüne gelen otobüs şoförlerinden ruhsatlarını toplayıp işlem yapan polise verdi.

POLİSLERE GÜL DAĞITTILAR

Yaklaşık 150 otobüse ceza kesilirken, halk otobüsü kooperatiflerinin bazı temsilcileri ellerinde güller ile belediye önüne geldi. Görevliler burada kırmızı ve beyaz gülleri, trafik cezası kesen ve belediye önünde önlem alan polislere dağıtmaya başladı. Otobüs şoförlerinin güllü karşılığı polisleri de şaşırttı. Bu sırada yoldan geçen belediyeye ait otobüslere tepki gösteren bazı şoförler ile polis arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Gerginlik, kooperatif yöneticilerinin çağrısı üzerine sona erdi.

Otobüs şoförleri güzergah ihlalini sürdürürken, polis belediye önündeki geniş güvenlik önlemlerini sürdürüyor.

(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık