Ana Sayfa Urfa Haberleri CHP : Urfa'nın Acil İhtiyaçları İçin Ne Yaptılar

CHP : Urfa'nın Acil İhtiyaçları İçin Ne Yaptılar

CHP Şanlıurfa merkez ilçe başkanı Adnan Öncel Şanlıurfa daki konuları tek tek açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2012 Çarşamba 17:07
CHP : Urfa'nın Acil İhtiyaçları İçin Ne Yaptılar
Şanlıurfa nın   CHP merkez ilçe başkanı Adnan Öncel bugün CHP il binasında merkez ilçe  başkanlığında basına açıklama yaptı

Chp merkez ilçe başkanı Adnan öncel: sayın değerli basın ve değerli misafirler sözüme başlarken  bize bu görevi veren il yönetimine ve  ilçem adına teşekkür ederim .

Onlara layık olmak için partinin başarısı ve amaçlarının gercekleştirilmesi için bütün çabamızı göstereceğiz .

Bu yüzden eski ve yeni tüm Cumhuriyet Halk Partili arkadaşları  kucaklıyorum  ve göreve çağırıyorum .Türkiye nin  durumu  hiç iyi değildir.türkiye nin cumhuriyet ghalk partisinin iktidarına ihtiyacı vardır.

Sayın basın mensupları ve arkadaşlarım  ak parti milletvekilerinin Şanlıurfa da 400 projeden bahsediyorlar acaba Urfa nın  acil ihtiyaçları için ne yaptılar soruyorum .

1-Şanlıurfa çiftcisinin ürün desteklemesi ,mazot ,gübre ,desteklemeleri için ne yapıyorlar.

2-Elektirikle  sulama  yapan çiftcilerimizin sorunları giderildimi .

3-Bir zamanlar  en iyi dostumuz olan Suriye  ye yapılan hakmıdır.bir tek  Hatay kapısı  acık ,Kilis kapısı acık  benim Akçakale  kapım neden kapatıldı.

4-Şanlıurfa merkez  Harran ve Akçakale  de  bulununan sulama kanalları  çocuklarımıza  ölüm havuzu olmuştur .neden hala emniyet tedbiri alınmıyor .

5-şanlıurfa ve güney ilçelerimizde  devlete ait araziler bulunmaktadır .bu araziler ne işleniyor  nede  çiftcilerimize  veriliyor . atıl durumunda bırakılmıştır .bu araziler için Ak parti Urfa  milletvekilleri  ne gibi bir proje düşünüyorlar .

6-millet açlık ve sefalet içinde ,milyonlarca işsiz var çiftci sıkıntıda ,işci ,memur  ve emekli sıkıntı yaşarken ,maalesef maharetli akparti milletvekilleri ne yarısı operasyon  ile maaşlarına yüzde yüz zam yaptılar.halkımız  büyük tepkisinden sonra yasa reis cumhur tarafından veto edilmiştir .

7-Akparti kendi belediyelerini kontrol etmeyip kendisinden olmayan belediyelere  defalarca müfettiş  gönderip onları taciz etmişlerdir .bizim bildiğimiz hukuk herkes içindir .

8-Bizim anlayışımıza göre demokrası çok sesliliktir ,demokrasinin var olabilmesi  için hak ve özgürlüklere  saygılı olunması lazımdır .gizli tanık beyanlarıyla çok insanımız suçsuz bir şekilde tutuklanmıştır.

9- Akparti nin demokrasi anlayışı kadar politikalarında  yanlıştır.bu iktidar  döneminde ithalata  dayalı bir büyüme yaratıldı .Türkiye  üretmeyen tüketen bir tolum  haline getirilmiştir.

Şanlıurfa da akparti milletvekilleri  bu saydığım maddeleri yapar

bizde onları tebrik ederiz .


Abdullah Yiğit- Urfahaber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star