Ana Sayfa Güncel CHP Danışmanıydı AK Parti'den Vekil Oldu

CHP Danışmanıydı AK Parti'den Vekil Oldu

Meclis'e giren adaylar arasında iki dikkat çeken isim var. Bunlardan biri Menderes Türel, diğeri ise İlknur Denizli....AK Parti'nin adayı Türel Antalya'nın eski belediye başkanı... Yine AK Parti'den aday olup seçilen İlknur Denizli ise CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eski danışmanıydı...

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2011 Pazartesi 15:43
CHP Danışmanıydı AK Parti'den Vekil Oldu
Kocaoğlu'nun eski danışmanı şimdi Ak Parti'den vekil

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eski danışmanı İlknur Denizli'nin CHP'den aday olması bekleniyordu ancak Ak Parti'den İzmir aday adayı oldu, eğilim yoklamasında aday seçildi ve dün yapılan genel seçimlerde de vekil seçildi.

 

İzmir'de Ak Parti'nin liberal kanadında yenilikçi yüz olarak ortaya çıkan İlknur Denizli, Ak Parti'yi niçin tercih ettiği ve kadınlar için neler yapabileceğini şu sözlerle dile getirdi:

“Kadınların sosyal hayatta ve iş hayatında daha çok yer alması için ilk başta erkeklerin el kaldırması  lazım. Kadınlara, iş hayatındaki başarının sosyal hayatta da başarı getireceğine inanıyorum. Mecliste,  kadınlar ve erkekler için aranan kriterlerin eşit olması lazım. Kadınlar tek başına kar tanesi gibidir;  tek bir kar tanesi hemen erir ancak bir araya geldiğinde trafiği felç eder. Ben Ankara’ya trafiği felç etmek için gidiyorum. Ak Parti’yi seçme nedenim ise bu kentle derdim olduğu içindir."

 

Eski belediye başkanı şimdi vekil

Ak Parti'nin Antalya’dan 3.sıra aday olarak gösterdiği Menderes Türel vekil olarak seçilmeyi başardı. Türel, kamuoyunun da yakından tanıdığı bir isim. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Türel, 2009 yerel seçimlerinde başkanlığı CHP'nin adayı Mustafa Akaydın'a kaptırdı. Seçim döneminde Ak Parti'nin vekil adayı olan Türel için kulislerde bakan olacağı iddiası konuşuluyor. (hürriyet.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star