Ana Sayfa Türkiye CHP :Görüntü Alan Araçlar İnsansız, ama Ölenler İnsan

CHP :Görüntü Alan Araçlar İnsansız, ama Ölenler İnsan

CHP'li Tanrıkulu, Irak sınırında yaşanan olayla ilgili, bu felaketin bütün yönleriyle aydınlatılması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2011 Perşembe 17:42
CHP :Görüntü Alan Araçlar İnsansız, ama Ölenler İnsan
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Irak sınırında bu sabah yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada ''Bu olayın siyasi bir sorumluluğu olduğu da unutulmamalıdır'' dedi.
Tanrıkulu, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
''Siyasi sorumluk başta Başbakan olmak üzere İçişleri Bakanı ile Milli Savunma Bakanlığındadır. Olayın üzerinden saatler geçmesine rağmen tatmin edici hiçbir açıklamanın yapılmaması düşündürücüdür.
Bu olayda hayatını kaybedenler kaçakçılık olarak bilinen ve bölgede ticari faaliyet olarak görülen bir işle yaşamlarını sürdürenlerdir. Bu, güvenlik güçlerinin bildiği ve aslında göz yumduğu bir durum. Ama bugüne kadar istihbaratı karakollar veriyor, bu olaylar da görmezden geliniyordu. Şimdi bilgiyi insansız hava araçları verdi. 2011 yılının son günlerinde sözle açıklanamaz büyük bir acı yaşandı.
1990'lı yıllarda da benzer olaylar oldu, üstü kapatıldı. Ancak bu olayda sorumlular tespit edilip cezalandırılmalıdır. Parlamentoda bunun takipçisi olacağız. Görüntü alan araçlar insansız, ama ölenler insan, hükümetin görmediği budur.''
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Diyarbakır'da askere bombalı saldırı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star