Ana Sayfa Urfa Haberleri CHP: Harran İlçesi Mağdur Durumda

CHP: Harran İlçesi Mağdur Durumda

CHP Harran ilçe Başkanı Yasin İngin Harran ilçesi ile ilgili sorunları Urfahaber.net muhabiri Abdullah Yiğit’e açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2012 Salı 08:18
CHP: Harran İlçesi Mağdur Durumda
Şanlıurfa’nın Harran ilçesi CHP ilçe Başkanı Yasin İngin muhabirimiz Abdullah yiğit e Harran ilçesi ilgili sorunlarını açıkladı .

Başkan Yasin İngin : Harran ilçesinde çiftçilerimiz görüşleri  pamuk  eken çiftçilerimiz mağdurdur .Para etmiyor

Benim kendim  ırgat çalışanlar  450 den aldılar satışa gelince 900 yarı yarıya ortaklar biz nasıl geçim yapacağız.

Bazıları Ziraat bankasına borçludur borcu takipe gitmemek  için faizle  para alarak  kapattılar bu seferde tarım çiftçisi, çiftçilerimiz mağdur olmamalarından dolayı .kredi almak için tarım kredisi bu ay içinde olmasını gerekir di

Elektirik sorunumuz  dağ kesiminde yaklaşık 10 köyde elektrik  yetersiz  geliyor.

Bizde CHP  ilçe Başkanları olarak sorunlarımızı yukarıya bildiriyoruz.

Sayın CHP  Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun   çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz. bir an önce Şanlıurfa’mıza ve Harran ovasına bekliyoruz bizler sosyal demokratlar olarak Şanlıurfa'da Milletvekilleri  yok ama biz her zaman  ilçe başkanı olarak  halkımızın emrinde olduklarını sorunları ile birebir ilgileniyoruz .

Harran ilçemizdeki  çiftçilerimiz  mağdur ediliyor  pamukların gecen yıl kilosu 3 Tl idi bu sene 900 kuruştur .buda çiftçilerimiz perişan etti ve oluyorlar.. masrafını şuan çiftçi karşılamıyor , arada çok fark var Harran ilçesi pamukla  geçinen çiftçilerimiz perişan durum da olduklarını ifade etti.
Abdullah Yiğit –URFAHABER –özel

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık