Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri CHP Heyeti Şanlıurfa' ya Geliyor

CHP Heyeti Şanlıurfa' ya Geliyor

CHP'nin Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nde çalışmalarını sürdüren heyeti bugün Batman'da temaslarda bulundu. CHP Heyeti, Urfa’ya da ziyaret gerçekleştirecek. Chp'nin Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nde çalışmalarını sürdüren heyeti bugün Batman'da temaslarda bulundu. Heyet başkanı İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, bölgede kendilerine yeterince anlatamadıklarını belirterek, "Çözüm meselesine pozitifiz" dedi.

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2013 Pazartesi 14:29
CHP Heyeti Şanlıurfa' ya Geliyor

CHP'nin Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nde çalışmalarını sürdüren heyet üyeleri bugün zmir Milletvekili Oğuz Oyan başkanlığında Batman'da bir dizi temaslarda bulundu. Ankara Milletvekili Levent Gök, Balıkesir Milletvekili Namık Havutçu, Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, PM üyeleri Hüseyin Yaşar, Cemil Yıldırım, Tekin Bingöl ve Halil Toraman'ın da aralarından bulunduğu heyet kentte sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi.

Milletvekili Oğuz Oyan, "CHP, özgürlükler ve demokrasinin partisi olarak kendisinibölgede anlatacaktır. Bugün Batman'dayız. Bitlis ve Muş illerinin ardından haftaya Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin'e gideceğiz.CHP'nin bu bölgede kendisini yeterince anlatamadığını düşünüyoruz. Kim ne derse desin, biz daha fazla demokrasi için uğraşıyoruz" dedi.

Bazı sivil toplum örgütü temsilcilerinin, "CHP neden ana dilde eğitime karşı çıkıyor?" sorusunu yanıtlayan Oyan, "Biz Türkiye partisiyiz. Türkiye'nin genelini de düşünmek zorundayız. Bu talebi gerekirse tekrar gözden geçiririz. Yıllardır Kürt meselesi üzerine kafa yoran bu parti, çözüm meselesine pozitifdir. Fakat hiçbir tarafında olmadığımız çözüm meselesinde AK Parti iyi yapıyor, 'bravo' diyemeyiz. BDP'den ciddi bir farkımız var Gezi'yle ilgili. Biz, AK Parti'nin devrilmesini istiyoruz. Her demokratik ülkede iktidarları istifaya zorlama vardır. BDP siyaseti, çözümü AK Parti'de bulacağını sandığı için 'AK Parti zayıflamasın' diyor. Bu nedenle de Gezi'de yanlış yaptı. Cemil Bayık, geçenlerde 'Gezi'de yanlış yaptık ama AK Parti'nin zayıflamasını istemiyoruz' diyor. Biz ise AK Parti bir daha iktidar olmasın diye uğraş veriyoruz" dedi.

 

 

 

 

 

 

 


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık