Ana Sayfa Urfa Haberleri CHP İl başkanı Karataş, gazetecilerle buluştu

CHP İl başkanı Karataş, gazetecilerle buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ferhat Karataş, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla basın emekçileri ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2013 Pazar 14:43
CHP İl başkanı Karataş, gazetecilerle buluştu

Otel El Ruha’da verilen ve İl Başkan yardımcıları ile teşkilat yönetiminin de hazır bulunduğu yemeğe il genelinde faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın kuruluş temsilcileri ve muhabirleri katıldı.

Uzun süredir gazetecilerle sohbet ortamında bir buluşma düzenlemek istediklerini ve bunun 10 Ocak Gazeteciler Günü’ne denk gelmesi ile ayrı bir mutluluk yaşadıklarını söyleyen Karataş, “Sürekli olarak bir araya geldiğimiz gazeteci arkadaşlarımızla bu kez siyaset konularında değil onların sorunlarını ele alarak sohbet etmek istedik. Katılım gösteren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Gazetecilere yıpranma haklarının tekrardan verilmesinin yerinde ve doğru bir karar olduğunu söyleyen Karataş, yaptığı konuşmasında, “Biz sürekli olarak sizlerle yan yanayız. Sorunları tespit ederek halka aktarmada size ihtiyacımız var. Bununla birlikte gazetecilerin çalışma şartlarını ve karşılaştıkları sorunları da biliyoruz. Kendilerinin halkın bilinçlendirilmesi noktasındaki emekleri yabana atılır gibi değil. Ayrıca sevindirici olan 2008 yılında kaldırılan yıpranma payınızın verilmesidir. Bu çok sevindirici bir durum, hayırlı olsun. Sizlerin temposuna biz siyasetçiler de ayak uydurmaya çalışıyoruz. Siyaset ve basın karşılıklı çalışıyoruz. Tabi ki sizin aynı zamanda toplumun aydınlatılması yönünde bir göreviniz var” diye konuştu.

 

Yemeğin ardından süren sohbette CHP İl Başkanı Karataş, belirli periyotlarla bu tür programlar düzenleyerek Urfa sorunlarını ele almak istediklerini ifade etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık