Ana Sayfa Siyaset CHP, İŞKUR MÜDÜRÜNÜN GÖREVDEN ALINMASINI İSTEDİ

CHP, İŞKUR MÜDÜRÜNÜN GÖREVDEN ALINMASINI İSTEDİ

Suruç’ta İŞ KUR aracılığıyla 3 bin kişinin işe alınması ile ilgili ‘Torpil’ iddialarını araştıran Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ferhat Karataş, olayda kusuru bulunduğunu belirttiği İŞ KUR Şanlıurfa İl Müdürünün görevden alınmasını istedi.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2012 Pazartesi 21:45
CHP, İŞKUR MÜDÜRÜNÜN GÖREVDEN ALINMASINI İSTEDİ

Konu ile ilgili parti il binasında bir basın açıklaması düzenleyen İl Başkanı Karataş, “Partimiz Suruç’ta yaşananları ilk günden bu yana izlemekte ve gelişmeleri takip etmektedir. İŞKUR Müdürünü istifaya davet ediyoruz. İŞKUR Müdürü, bu birimi AKP için kullanmaya başladı. Bu durum hak gaspıdır. Bunu başlatan da İŞKUR İl Müdürüdür. Müdür derhal açığa alınmalıdır. Sayın Valimizden, İl Müdürünü görevden aldıktan sonra Müfettişlerin Suruç ilçesinde inceleme yapmasını istiyoruz” dedi.


BAŞKAN KARATAŞ, REFERANDUM SONUÇLARINA DEĞİNDİ

Büyükşehir Yasası ile beldelerin kapatılmak istendiğine de açıklamasında değinen Başkan Karataş, yapılan referandum sonuçlarını da basın mensupları ile paylaştı. Başkan Karataş, 3 Bin 747 kişinin katıldığı referandumda, 3 Bin 465 kişinin beldelerin kapatılmasına karşı çıktığını (hayır), bunun şanı sıra 279 kişinin ise kapatılmasına sıcak baktığını (evet) açıkladı.

Karataş beldeler konusu ile ilgili de şu sözlerine yer verdi: “Şanlıurfa’nın Büyükşehir olması durumunda 14 Beldenin kapatılacak olmasına CHP, sıcak bakmıyor. Biz beldelerin kapatılmasına karşıyız. Çünkü beldeler kapandığı zaman bu yerlere hizmet çok zor ulaşır. Kapatılan beldelerimiz gereken hizmeti alamazlar.”


ŞANLIURFA’NIN BÜYÜKŞEHİR OLMASI DURUMUNDA KAPATILACAK BELDELER

Algıl (Halfeti), Ayran (Birecik), Eyyüpnebi (Viranşehir), Gürakar (Siverek),. Kapıkaya (Siverek), Konuklu (Merkez), Mezra (Birecik), Onbirnisan (Suruç), Pekmezli (Akçakale), Kısas (Merkez), Uğurlu (Merkez), Yaslıca (Bozova), Yaylak (Bozova) ve Yukarıgöklü (Halfeti)

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star