Ana Sayfa Siyaset CHP, Malik'le Yollarını Ayırdı

CHP, Malik'le Yollarını Ayırdı

"Partisinden istifa edecek" söylemleri ile gündeme gelen CHP Urfa İl Başkanı Vedat Melik, dün akşam saatlerinde CHP Genel Merkezi tarafından görevden alındı.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2011 Perşembe 20:13
CHP, Malik'le Yollarını Ayırdı
12 Temmuz Genel Seçimlerinde CHP’nin ilk sıralarından milletvekili adayı olması beklenen ancak daha sonra belirlenen listelerde adı olmayınca ‘Partisinden istifa edecek’ söylemleri ile gündeme gelen CHP Urfa İl Başkanı Vedat Melik, dün akşam saatlerinde CHP Genel Merkezi tarafından görevden alındı.

12 Haziran seçimlerinde aday listesinde olmayınca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Urfa’ya gelerek ‘Partine bağlılığını ilk günkü gibi sürdürmeni istiyorum” dediği Vedat Melik, son olarak Urfa İl Kongresinin yapılmasını istememesi ile gündeme gelmişti.

Urfa İl Teşkilatının gerekli çoğunluğu sağladığı takdirde partide seçime gidilmeyiş faturasının kesildiği Vedat Melik, yönetimdeki bazı muhalifler tarafından sıkça eleştiriliyordu.DÜN AKŞAM GÖREVDEN ALINDI

12 Haziran’da aday gösterilmeyen ve İl Başkanı olarak kalması istenen Melik. Dün akşam saatlerinde genel merkez tarafından görevden alındı. Urfa’da CHP’nin belkemiği olarak tanınan Melik’in görevden alınışının ardından CHP Urfa İl Başkanlığı’na eski valilerden İ. Halil Nimetoğlu’nun atandığı öğrenildi.MELİK GÖREVDEN ALINMADIM İSTİFA ETTİM

Vedat Melik’in akşam saatlerinde bazı basın organlarına yaptığı açıklamasında görevden alınmadığını aslında istifa ettiğini söylediği iddia edildi. Melik’in basın organlarındaki açıklamasında “Yönetim olarak toplu halde istifa ettiklerinin altını çizerken, yeni gelecek yönetime başarılar diliyorum” dediği kaydedildi.

Konu ile ilgili bu gün CHP’den bir açıklama bekleniyor. (İPEKYOL)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star